Vyrovnané čelo tabulky jsem očekával, pousmívá se chotěbořský Somerauer

Chotěboř zvládla zápas kola s Okříškami a Martin Somerauer se těší na dramatické vyvrcholení celé soutěže. Dozvíte se i to, jestli měl v minulosti nějaké nabídky proč se hrálo o první místo na umělé trávě.

0
Martine, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Ahoj, díky a příspěvek mě určitě nemine.
Sledoval jsi hlasování? Kdo ti poslal nejvíce hlasů?
Věděl jsem o tom, že v hlasování jsem díky spoluhráčům, kteří mi asi taky ty hlasy poslali.
O víkendu jste ve šlágru kola porazili Okříšky. Jak bys zápas popsal?
Od začátku jsme věděli, co chceme hrát. Inkasovali jsme jako první smolně po standardce. Věřil jsem tomu, že zápas ale zvládneme otočit. Hráli jsme dobře. Bylo důležité, že se nám povedlo do poločasu srovnat a hned na začátku druhé půle dát na 2:1. Potom už jsme si vítězství pohlídali.
Znovu jste doma hráli na umělé trávě. Kdy se o tom rozhodlo?
Dozvěděli jsme se o tom ve čtvrtek nebo pátek před zápasem. Jako hráči jsme chtěli být na trávě, ale ta po zimě ještě nebyla ve stavu, aby se na ní hrát nechalo.
V dalším kole jedete do Nové Vsi. Co od zápasu čekáš?
Čeká nás těžký soupeř. Nová Ves je doma silná. Poslední zápasy se jí daří a moc gólů nedostává.
Co říkáš na těsný souboj na špičce tabulky. Čekal jsi to?
Trochu jsem to očekával. Poslední roky je většina týmů v krajském přeboru vyrovnaná a každý může porazit každého.
V Chotěboři působíš celou kariéru. Na co vzpomínáš nejraději?
Je toho hodně… ale užívám si současnost. Klub výborně funguje, máme super zázemí, partu v kabině. Užívám si to
Měl jsi někdy nabídku z jiného klubu, o které jsi vážně uvažoval?
Nabídky bývaly. Odejít z Chotěboře jsem ale nechtěl a tím, že máme B i C tým, tak už ani neodejdu
V této sezóně hraješ prakticky jen domácí zápasy. Ven už se ti nechce?
Přesně tak (smích). V této sezoně jsem vynechal asi nejvíc zápasů, co fotbal hraju. Asi proto jsme ale tak vysoko.
Komu fandíš?
Jsem slávista.
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
Abych řekl pravdu, tak si úplně nepamatuju, kdo mě k fotbalu přivedl. Odmala jsme ale kopali každou volnou chvíli u baráku s bráchy a kamarády.
Na jakém postu nejraději nastupuješ?
Na útoku, ale trenér mě tam posílá minimálně. Ne.. vyhovuje mi, že jsem se postupem času dostal na stopera.