18. D. Juračka , 63. E. Šibor , 69. A. Jaroš , 76. A. Jaroš , 86. P. Bureš (p.) - 28. J. Sedler , 44. M. Zich
49

Nováček z Ujčova podlehl na hřišti Rozsoch.

Ujčov se dostal do vedení

Nedělní mistrovské utkání, mezi domácím týmem a hostujícím Ujčovem sliboval zajímavou podívanou a předzvěst se naplnila do puntíku. Hosté přijeli na půdu favorita, posilněni výhrou z minulého kola a chtěli domácí překvapit. Jestli tím překvapením měla být tvrdá hra, tak se to hostům povedlo do puntíku. Svou troškou do mlýna přispěl i rozhodčí Myška, který fauly hostů bez povšimnutí pouštěl a když už se odhodlal zapískat ty úplně nejtvrdší zákroky, tak zapomínal, že má v kapsičce i karty, které jaksi nevytahoval. Nutno dodat, že chyboval na obě strany a hostující tým taktéž svými výroky mnohokrát poškodil.
Domácím se v prvním poločase nedařila kombinační hra, lehce ztráceli míče, měli špatný pohyb a umožňovali hostům vyrážet do nebezpečných brejků. Hned v úvodu po několika ztrátách domácích hosté nebezpečně stříleli z poza vápna, ale zatím se jen zastřelovali. Domácí první střelu na branku přetavili ve vedení. Šafránek v 18. minutě z pravé strany přihrál Davidovi Juračkovi, ten si výborně míč navedl na levou nohu a přesnou tvrdou umístěnou střelou k levé tyči nedal Hanákovi v brance hostů šanci. 1:0
Zdálo se, že by mohla domácí branka uklidnit, po vstřelené brance domácí mohli přidat další gól, ale Urbánek po výborném zatažení do vápna nenašel ve vápně nabíhajícího Smolku a další centr do vápna hosté před nebezpečně nabíhajícími domácími hráči odklidili do bezpečí. Hosté předvedli, jak se dá vstřelit branka ve 28. minutě. Sedler po levé straně zatáhl míč, nedůrazní domácí mu dali dostatek prostoru na střelu z poza vápna a míč, který zaplaval, překvapil i Patrika Juračku v brance domácích a bylo to 1:1. Domácí byli opaření a nedařilo se jim vůbec nic. Hosté do konce poločasu skórovali ještě jednou, podobnou situaci jako při první brance tentokrát využil Zich a rovněž prudkou střelou z poza vápna nedal Patrikovi Juračkovi v brance domácích šanci. 1:2
Překvapující stav prvního poločasu byl na světě, nutno dodat, že stav byl pro hosty zasloužený, protože domácí si s hostujícími hráči nevěděli rady a nenašli recept, jak překonat více než jednou hostujícího brankáře.

Rozsochy otočily zápas čtyřmi góly

V úvodu druhé půle provedl domácí trenér dvě změny v sestavě a poslal na hřiště mladé dorostence Padrtku s Jarošem. Zhruba deset minut ve druhé půlce se pořádně nehrálo, hostům vyhovovalo zakopávat míče a nespěchat s rozehrávkou. I proto se střídající domácí hráči na hřišti chvíli rozkoukávali, než začali pořádně větrat hostující hráče. Rychlostně a technicky výborně vybavený Padrtka nedával na pravé straně míč od nohy a hosté ho nebyli schopni zastavit ani fauly, které borec domácích ustával. Rychlonohý a důrazný Jaroš byl o krok u míčů dříve než hosté a začala velká převaha domácích. Ostatní hráči v týmu domácích se k oběma aktivně hrajícím hráčům přidali a branky visely ve vzduchu. V 63. minutě domácí výborně zakombinovali a po nezištné přihrávce Saši Jaroše na Emila Šibora a ten se prosadil proti vybíhajícímu Hanákovi. 2:2 Za šest minut už domácí vedli, obránce domácích Nebola aktivně podpořil útok, dostal se k možnosti střeli, ale výborně uviděl nabíhajícího Jaroše, dal mu krásnou kolmici a mladý útočník si se zakončením věděl rady. 3:2
O dalších sedm minut již domácí vedli o dvě branky. David Juračka si sběhl na pravou stranu, dostal výbornou přihrávku, nacentroval do vápna a Saša Jaroš se radoval podruhé, tentokrát překonal Hanáka hlavou. 4:2.
Domácí hosty drtili a ti nevěděli, kde jim hlava stojí. Vyústěním všeho byl faul ve vápně a nabízenou penaltou nepohrdl domácí Bureš. 5:2. Domácí se stále tlačili do útoku a mohli přidat i další branky, ale už se více neprosadili. Jejich výhra je zcela zasloužená.

TJ Rozsochy
Michal Strachoň: : První poločas se nám herně nepodařil, měli jsme špatný pohyb, přihrávky a jednoduše jsme přicházeli o míče a hosté měli nebezpečné brejky. Ve druhém poločase nám hru oživili mladé pušky a začali jsme hosty přehrávat. Zaslouženě jsme utkání otočili a zvítězili. Chtěl bych hráče pochválit za charakter, který předvedli a dokázali se vyrovnat s hrou hostů.

SK Ujčov
Oskar Jančík: Výsledek nás může mrzet,první půle nám vyšla výborně.Domácí jsme zcela zaskočili a nakonec se ukázalo jako klíčové naše selhání v koncovce.Své šance jsme zazdili a jednobrankové vedení bylo málo.Druhá půle byla opakem té první,nás rozhodí kdejaká prkotina a v souladu se špatnou fyzičkou jsme domácí nechali převzít zápas do jednoznačné záležitosti.Závěr byl exibiční a soupeři gratuluji k výhře.Opět se ukázalo,že okres je pro nás hratelný,ale všichni včetně mě musejí přidat...a to ve všem!!