15.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Lišov nevyužil pokutový kop v závěru zápasu a Chýnov se dostal na druhé místo tabulky

20. D. Král
15

V 15.kole jsme mohli vidět velice atraktivní zápas a souboj o druhé místo tabulky. Hrál se fyzicky náročný fotbal se šťasnějším koncem pro Chýnov

Chýnov udeřil již po dvaceti minutách hry

V Lišově se v dalším kole odehrál velice dramatický fotbal o druhou příčku v tabulce. Na horkou půdu do Lišova zavítal silný soupeř z Chýnova a o zábavu tak měli postaráno nejen hráči, ale především diváci, kteří mohli sledovat velice atraktivní zápas. Do zápasu měli lepší nástup hosté, kteří předváděli jednoduchou ale agresivní hru, kterou se jim z počátku dařilo přehrávat domácí. Úvodní branka zápasu padla po 20.minutách hry. Lišov zaváhal v obraně a nabídl Chýnovu možnost ke skórování. Tu s přehledem využil David Král a rozvlnil síťku 0:1. Tato branka byla pro domácí v podstatě jako živá voda. Lišov postupně přebíral otěže hry do svých rukou a snažil se Chýnov zatlačit na vlastní polovinu hřiště. V prvním poločase jsme i přes atraktivní hru další branku neviděli a proto si hosté odnášeli do druhého poločase jednobrankové vedení.

Dvě tyčky a pokutový kop

Od druhého poločasu se dalo očekávat, že domácí hráči ještě zvýší své tempo hry. Chýnov zvládl dnešní zápas velice organizovaně a také s větším štěstím. Přes veškerou vyvinutou snahu se Lišovu podařilo nastřelit ze svých šancí pouze dvě tyčky. Ovšem to ještě nikdo netušil, že největší šance zápasu teprve příjde a hned v podobě pokutového kopu. Těžko říci, jestli v tuto chvíli zahrála roli nervozita nebo tlak, který mohl být na hráče vyvinut v důsledku možnosti srovnat stav utkání, ale penalta zůstala nevyužita. Ačkoliv se domácím podařilo mírně přehrávat soupeře, štěstí dnes stálo na straně Chýnova a boj o druhé místo tabulky tak vyzněl lépe pro hosty, kteří si odvážejí hubené vítězství a tři body do tabulky.

SK Lišov
Jiří Beneda - trenér: Začátek zápasu se nám znovu nevyvedl, naše hra se zlepšila až po inkasovaném gólu, který padl po naší veliké chybě. Dle mého názoru jsme poté až do konce zápasu byli lepším tým, vypracovali jsme si šance, ale nastřelili pouze dvě tyčky a nevyužili v závěru zápasu pokutový kop a tím jsme soupeři přenechali všechny body.