--

--

Duel silných nováčků dopadl lépe pro Nové Sady

0

Na olomouckých Nových Sadech došlo v sobotu odpoledne ke střetu dvou nováčků soutěže, kteří ovšem nehodlají hrát „druhé housle“. Právě naopak. Už na začátku soutěže se zařadili mezi širší okruh favoritů na nejvyšší příčky. Nové Sady přivítaly Petřkovice, které do té doby neztratily ani bod, a dokonce ani neinkasovaly. Obojí se však změnilo. Domácí triumfovali 2:1.

Přimražený Buček, zlepšený výkon Petřkovic

Na tento duel dorazila slušná návštěva, přes 200 platících diváků. Svou premiéru před domácím publikem si odbyl teprve šestnáctiletý gólman Tadeáš Psotka. Na druhé straně se do branky znovu postavil velezkušený exligový Antonín Buček. Oba týmy nabídly divákům nesmírně atraktivní podívanou. Hrál se fotbal na poměrně vysoké úrovni.  První branka zápasu přišla už v 8. minutě. Nové Sady měly k dispozici standardní situaci z nějakých 25 metrů. K míči se postavil Dvorský a krásnou trefou vymetl pravou šibenici – 1:0. Brankář Buček zůstal stát jako přimražený, na tento pokus neměl nárok. Domácí byli v úvodu utkání o něco aktivnější. Petřkovice se však po nějakých 20 minutách začaly soupeři vyrovnávat a ve druhé části první půle byly lepším celkem. To také demonstrovaly vyrovnávacím gólem. Ve 33. minutě rozehrál standardní situaci na půlce hřiště Levčík, posunul míč na Cesneka, který dlouhým centrem přesně našel Vojtěcha Poláška, a ten z voleje vyrovnal – 1:1. Petřkovice měly i nadále mírnou převahu, ale do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Červené na začátku i na konci, rozhodnutí přišlo z penalty

Zkraje druhého poločasu přišel jeden ze zásadních momentů celého utkání. V 55. minutě totiž uviděl hostující Martin Cenek druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Od té doby se opět otěží zápasu chopily Nové Sady. Petřkovice však výborně bránily a spoléhaly se na brejky. Paradoxně po jedné brejkové situaci samy inkasovaly. Po chybě na útočné polovině, podnikli domácí rychlý kontr, Režný dostal přihrávku do šestnáctky, brankář Buček jej fauloval a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil kapitán Navrátil. Poté už si domácí spíše hlídali vedení a pro Petřkovice to bylo nesmírně těžké, navíc když hrály v deseti. Nové Sady však také nedohrály v jedenácti. V 88. minutě viděl druhou žlutou kartu také Jan Blaha. Další gól ale nepadl. Hosté se tak poprvé v sezóně museli před svým soupeřem sklonit. Nové Sady vyrovnaly bodový zisk Petřkovic a s 9 body jsou mezi 4 vedoucími celky divizní tabulky.

FK Nové Sady
Karel Trnečka (trenér FK Nové Sady): „Petřkovice byly zatím nejsilnějším soupeřem, na kterého jsme narazily. Zejména v první půli byly lepší na míči. Byl to zápas nahoru-dolů, divákům se musel líbit. Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Pomohlo nám vyloučení. Po něm jsme soupeře zatlačili. Utkání mělo velmi dobrou úroveň. Petřkovice řadím k hlavním favoritům. Jsme rádi za 3 body.“

FC Odra Petřkovice
Filip Smékal (trenér Odry Petřkovice): „Prvních 25 minut byli domácí o něco lepší. Postupně jsme se jejich hrou vyrovnali a poté jsme to byli naopak my, kdo měl navrch. Po srovnání na 1:1 jsme Nové Sady přehrávali. Mrzí mě, že jsme oba góly dostali po hrubých individuálních chybách, které předcházely jak standardní situaci, ze které jsme inkasovali, tak penaltě. Stejně tak zápas ovlivnila červená karta, která byla podle mě hodně přísná. Výsledek je pro nás zklamáním.“

T. Psotka [-] - T. Kopp [-] , M. Navrátil [-] , M. Samek [-] , L. Hodis [-] - D. Dvorský [-] (40. T. Maliňák [-] ) , J. Blaha [-] , D. Škoda [-] , M. Novotný [-] (85. V. Papica [-] ) - A. Andreev [-] (92. T. Steklý [-] ) , T. Režný [-] -

A. Buček [-] - S. Burian [-] , V. Polášek [-] , R. Wozniak [-] - M. Cesnek [-] , M. Václavík [-] , M. Neumann [-] (82. J. Darda [-] ) , R. Baranek [-] , M. Gomola [-] , D. Levčík [-] (66. L. Fojtík [-] ) - J. Ptáček [-] (73. K. Maceček [-] ) -

ŽK: 32. A. Andreev , 42. T. Maliňák , 84. J. Blaha - 7. R. Wozniak , 10. M. Cesnek , 77. A. Buček . ČK: 88. J. Blaha - 55. M. Cesnek .
Hráči zápasu: J. Blaha , M. Navrátil - V. Polášek .
Místo: Tráva. Počet diváků: 210. Rozhodčí: Popelák Luboš - SEDLÁČEK Tomáš, SOUKAL Bedřich.