7.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

--

--

Úvaly odmítly návrh odehrát utkání na umělé trávě! Rezerva Vlašimi zůstává bez bodu

35. R. Lehovec - 17. V. Houda (vl.) , 24. V. Křelina , 55. Š. Urban , 75. Š. Urban , 77. J. Flóro
9

Rezerva Vlašimi, která po dvou utkáních, kde obdržela 5 branek šla do utkání s cílem získat první body se utkala v 7. kole středočeské 1.A třídy skupiny B s Úvalami, které si před týdnem poradily s Pšovkou Mělník.

Úvaly přijely do Vlašimi na městský stadion skoro kompletní v čele s Filipem Hološkem a kapitánem Davidem Bezděchem.

Před začátkem utkání přišel návrh ze strany Vlašimi, která chtěla utkání odehrát na umělém povrchu, což popřely Úvaly.

„Hřiště však bylo podmáčené, ale bez problému hratelné“ Popisuje stav hřiště trenér hostů Lukáš Kučera.

Vlašim posilnili 2 hráči z A-týmu a to Radek Lehovec s Onije Chisom Innocentem, ale ani tyto posily nepomohly a od úvodu utkání diktovaly tempo Úvaly a vlašimští mladíci se snažili držet  krok, což se jim dařilo pouze do 16. minuty, kdy se přes střed hřiště dostal míč k  Hološkovi a ten přešel ve vápně přes  2 hráče a prudkým centrem nastřelil Houdu, který si srazil míč do vlastní  branky, 0:1.

Vzápětí si úvalští vytvořily tlak a snažily se o druhou branku, který přišel a to ve 24. minutě po rohovém kopu zásluhou Křeliny.

Kolem 30. minuty se spustil hustý déšť a toho využili domácí, kdy se po prvé straně uvolnil Lehovec, přešel přes 2 hráče a krásným gólem snížil na 1:2 a touto brankou se listina střelců pro první poločas uzavřela.

Výborný Urban

Druhý poločas začal jako zrcadlení toho prvního a to tlakem hostů.

Třetí branka hostů visela ve vzduchu a mladíci Vlašimi nestíhali tempo, které Úvaly nasadily.

V 54. minutě se po kombinaci přes střed hřiště dostal míč na nabíhajícího Flóra a ten přesným centrem našel Urbana, který se nemílil.

Vlašimské 3. gól zlomil a na hřišti byl už  jen jeden tým. V 74. minutě přišel opět centr od Flóra na Urbana, který vstřelil svůj druhý gól a rozhodl utkání.

V 77. minutě dokonal výborný výkon hostů 5. brankou Flóro a i díky této brance si odváží Úvaly plný počet bodů.

SK Úvaly
Lukáš Kučera: Do Vlašimi jsme odjeli potvrdit domácí vítězství. Musím pochválit kluky, jak se prezentovali proti mladíkům. V minulosti nám takové zápasy dělali problém, proto jsem se obával. To se změnilo hned od 1. minuty, kdy jsme diktovali na podmáčeném terénu tempo hry.