13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

4. P. Demjan , 25. O. Pavlas , 48. D. Kasl , 49. P. Demjan , 60. D. Kasl - 89. P. Eger , 90. J. Medek
27

Stříbro je doma silné, zejména na své umělce. O tom mohou mluvit Nepomuk, Staňkov, Zruč, a teď i Černice. Těm se zápas vůbec nepovedl, zejména pak hra ve vzduchu, ze které padla většina branek. "Měli jsme nohy jak v betonu, protože jsme neskákali na hlavičkové souboje a lacino inkasovali," hodnotil po utkání trenér hostů.

První branku zápasu zaznamenali domácí už ve 4. minutě zápasu. To si na Tůmův centr naběhl na zadní tyč Petr Demjan a zblízka poslal hlavou Baník do vedení. Černice se na menší umělce těžko dostávaly do hry a velké problémy jim dělaly také dlouhé auty do vápna nebo standardní situace, které Stříbro na tomto hřišti využívalo. Právě po rohovém kopu z 25. minuty se prosadil Ondřej Pavlas, a opět padl gól hlavou. Hosté do přestávky nedokázali ani snížit, takže spokojenější byl Baník.

Hned zkraje druhé půle dostal Tůma možnost zahrávat volný přímý kop kousek od poloviny hřiště. Po dlouhém centru do vápna propadl míč k Petru Demjanovi, který před bránou našel ještě Daniela Kasla a ten procedil míč do soupeřovy sítě - 3:0. O minutu později pískal sudí Fencl další faul na domácí, tentokrát zhruba 25 metrů od hostující brány. K míči se opět postavil Tůma, vyslal jej stejně jako v prvním případě na zadní tyč a následně odrzem o zem se od hlavičky černického Tomáče Cihly, možná s drobnou tečí Petra Demjana, kterému byla branka připsána, dostal míč do sítě. V tuto chvíli bylo rozhodnuto o tom, kdo ze zápasu vyjde jako vítěz.

Po hodině hry přidal pátou branku domácích Daniel Kasl, který byl po rychlém protiútoku vyslán na steč a sám proti Gottwaldovi se nijak nerozmýšlel. Zdálo se, že se zbytek zápasu jen v poklidu dohraje, ale závěrečné minuty patřily hostům. Alespoň kosmeticky upravili skóre zápasu nejprve minutu před koncem základní hrací doby Patrik Eger, který dostal centr za obranu a hlavou uklidil k tyči. V posledních sekundáchzápasu pak po Egerově centru ze strany na konečných 5:2 upravil Jan Medek

TJ Baník Stříbro
Luboš Zaoral, trenér: Další zápas, ve kterém jsme potřebovali a chtěli získat tři body... Utkání jsme dobře začali a tomu také odpovídal průběh zbytku utkání. Rychle jsme se dostali do vedení a dalšími standardními situacemi jsme se dostali až do pěti brankového vedení a jen díky našemu špatnému zakončení ve finální fázi skončilo utkání jen 5:2. Vítězství určitě zasloužené ,hráči předvedli zodpovědné výkony až teda na poslední pětiminutovku, kdy jsme si nechali dát dva zbytečné góly. Nic to ovšem nemění na tom, že naše hra a konečně i výsledky v závěru podzimu mají stoupající tendenci....

TJ Sokol Plzeň - Černice
Petr Kural, trenér: Jednoznačný zápas, kdy jsme na začátku obou poločasů inkasovali po dvou brankách a ve 49. minutě bylo po zápase. Měli jsme nohy jak v betonu, protože jsme neskákali na hlavičkové souboje a lacino inkasovali.

I. Locker [-] - M. Vyšín [-] , R. Skopový [-] (63. R. Hřebík [-] ) , O. Pavlas [-] (36. M. Vyšín [-] ) , R. Dyk [-] , D. Kasl [-] (63. J. Pospíchal [-] ) , P. Demjan [-] (81. P. Kasl [-] ) , Z. Pašek [-] , D. Tůma [-] , L. Sobolík [-] , J. Kolena [-] (63. J. Benedikt [-] )

P. Gottwald [-] - M. Trnka [-] (68. J. Šíp [-] ) , K. Fürbacher [-] (84. V. Kotěšovec [-] ) - P. Toman [-] , K. Zeliński [-] (60. J. Nedvěd [-] ) , J. Petr [-] , J. Medek [-] - M. Chvojka [-] , T. Cihla [-] (84. V. Motlík [-] ) , P. Eger [-] , J. Peterka [-]

ŽK: 71. I. Locker .
Hráči zápasu: P. Demjan , D. Kasl .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Fencl Jakub - SCHVEINERT Radek, MAZANEC Marek.