26.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

SK Poříčany odehráli ve venkovním zápase dva úplně rozdílné poločasy!

11. A. Nesládek (p.) - 31. J. Makovský , 40. M. Dudla , 59. J. Makovský , 64. J. Pešička (vl.)
9

Dvougólový Jan Makovský z SK Poříčany vystřílel hostům na půdě Doks tři body, u jedné branky navíc asistoval

Výsledek 4:1 se zdá být jako jednoznačný, ale pro tým od Poděbrad se nevyvíjel dle představ. První půlka jejich hry nevyzařovala žádnou aktivitu, naopak, hráči asi byli ještě po dlouhé cestě autobusem rozespalí, nepomohla jim ani před zápasová rozcvička. Prvních 45. minut byla tedy spíše v režii domácího mužstva Doks, hlavně v soubojích jeden na jednoho. Zaslouženě šel tedy domácí tým z pokutového kopu do vedení, který proměnil v 11.minutě Aleš Nesládek.

Do poločasu se Poříčanům povedlo přece jen výsledek otočit. Svým prvním gólem v utkání korigoval stav v 31. minutě zmiňovaný Jan Makovský a v minutě 40. se k němu přidal kolega Martin Dudla.

Jako úplně nový tým nastoupili do druhé půle hoši z Poříčan a ovládli druhou část zápasu, byli všude. Byla vidět aktivita a z jejich hry chuť a hladovost po výhře. Tento výkon stvrdil druhou brankou v 59. minutě zase Jan Makovský. Definitivně pak pohřbil veškeré naděje domácí hráč vlastní brankou Jakub Pešička. Poříčany si tak odvezli vydřenou výhru z dalekých Doks.

SK Poříčany
Miroslav Doležal - trenér: "V prvním poločase jsme prvních 25. minut prospali, vypadalo to, že někteří z nás byli ještě nejspíše v Mc Donaldu. Byli jsme líní, nechtělo se nám běhat, byla tam z naší strany nekvalita a soupeř nás přehrával. O poločase jsme si s klukama vyčistili hlavy a druhá půle už byla v naší režii. Musím kluky za druhý poločas pochválit".