20.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

Rohoznice odčinila podzimní výprask

8. M. Mlynka , 40. J. Buchta , 73. A. Spěvák - 19. V. Polívka (p.) , 36. T. Fenyk
10

Rohoznici se podařilo odčinit podzimní výprask 0:7 a se štěstím a jen těsně 3:2 zvítězila nad SK Starý Mateřov. Vyrovnaný duel s velkým množstvím šancí rozhodl v 73.minutě z přímého kopu "marod" Antonín Spěvák.

Otevřený fotbal přinesl čtyři góly

Domácí Sokol nastoupil k zápasu s jasným cílem odčinit krutou podzimní porážku z Mateřova. Prohra 0:7 totiž stále trochu strašila v hlavách rohozenských fotbalistů. Je třeba ovšem říct, že absence, se kterými se domácí potýkají, nahrávaly spíše do karet hostům. Lavička červených totiž zela prázdnotou, byl na ní pouze trenér.

Navíc Křenek nastoupil s velkým sebezapřením, když ho trápí naražené žebro.

Zápas se hrál od první minuty bojovný, plný osobních soubojů a vcelku otevřený. Proto ani nepřekvapilo, že prvních 45 minut přineslo hned čtyři změny skóre.

Do vedení šla Rohoznice už v 8.minutě, kdy se krásně do šibenice trefil Mlynka - 1:0.

Velká šance na srovnání stavu se Mateřovu naskytla v 19.minutě, Polívka nabídnutým pokutovým kopem nepohrdl - 1:1.

Když pak ve 36.minutě skóroval po přesném centru kapitán Fenyk, začaly se na rohozenský stadion vkrádat černé myšlenky. Ty ale za čtyři minuty poté zaplašil razantně Buchta, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Svichkarem - 2:2.

Spěvák přišel až na druhý poločas a rozhodl!

Ve druhém poločase se šance střídaly na obou stranách a misky vah se nakláněly tu na jednu stranu, a pak hned na druhou. Na rozdíl od prvního poločasu však tentokrát v důležitých situacích vítězili oba brankáři, znamenitý byl zejména domácí Patrik Magušin.

Komplikace pro domácí přišla v 63.minutě, kdy už nemohl dále pokračovat ve hře Křenek a na hřiště musel "marod" Antonín Spěvák. Ten původně neměl vůbec hrát a byl povolán narychlo těsně před zápasem.

A právě on se stal hlavním hrdinou v 73.minutě. Jeho přímý kop se dal určitě chytnout, nicméně síť za zády Svichkara se rozvlnila - 3:2.

Rohoznice tak se štěstím vrátila Starému Mateřovu porážku z podzimu, bylo to ale opravdu o pověstný fous.

Sokol Rohoznice
Antonín Spěvák, hráč: "Dnes jsem neměl kvůli zranění kolena hrát, ale bohužel nás bylo jen 11, a tak mi kluci těsně před zápasem zavolali. Dorazil jsem až na druhou půlku za stavu 2:2. Můj přímý kop? Nějak dobrá střela to nebyla, ale skončila v síti."

P. Magušin [-] - M. Mlynka [-] , R. Fidler [-] , O. Metelka [-] , P. Zezulák [-] , V. Malinský [-] , F. Petránek [-] , M. Křenek [-] (63. A. Spěvák [-] ) , J. Buchta [-] , P. Šmaha [-] , J. Skoupý [-]