Budišov padl v Litultovicích

0

I když měl Budišov převahu, tak Litultovice vsítily o jednu branku více a výhraly.

Hosté z Budišova byli po celý zápas opticky lepším týmem, ale vyhořeli na proměňování šancí. Už záhy se po přesné přihrávce Jana Vondrouše zjevil sám před Janetzkým Roman Modelský, ale hlavičkoval pouze nad domácí bránu. Po čtvrthodině hry otevřel skóre po zaváhání hostujícího brankáře Petra Holíka Martin Procházka – 1:0. Budišov srovnal krok ve 40. minutě, když Jan Kuric vyslal do úniku Romana Modelského, který nahrál ještě na lépe postaveného Ondřeje Velikého, který posílal míč do prázdné branky – 1:1. Poločes tak skončil nerozhodně.

Po přestávce nadále třímal otěže zápasu v rukách hostující Budišov. V 55. minutě se zjevil v obrovské šanci po přihrávce Romana Modelského Ondřej Veliký, ale z pěti metrů přestřelil kasu. V 73. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující Martin Pražák a Litultovice přesilovku hned využily, když rozhodující branku vsítil hlavou Petr Fiala – 2:1. V závěrečné čtvrthodince už Litultovice výhru udržely a díky třem bodům se vyhouply do klidného středu tabulky.

TJ Sokol Litultovice
Adam Haas (trenéra): Je těžké utkání hodnotit. Hosté měli herní převahu, ovšem my byli lepší v zakončení. Mám slabost pro budišovský fotbal a výchovu tamních hráčů vůbec, ale dnes jsme dali o jednu branku více a snad zaslouženě vyhráli.

TJ Spartak Budišov nad Budišovkou
Jaroslav Kostecki (vedoucí mužstva): Prohrál lepší tým. My jsme měli více ze hry, více šancí, a oni dali ze dvou šancí dva góly. S proměňováním šancí se už dlouho potýkáme.

K. Janetzký [-] - V. Drápal [-] (68. P. Gloga [-] ) , M. Procházka [-] (87. S. Konečný [-] ) , M. Šeuer [-] , M. Borč [-] , M. Drápal [-] , O. Doležel [-] , D. Lebeda [-] , P. Fiala [-] , J. Tengler [-] , O. Minarčík [-]

P. Holík [-] - O. Martynek [-] (55. D. Siažík [-] ) , T. Skácel [-] , J. Němeček [-] - P. Pizur [-] , F. Pražák [-] (81. Z. Ondrušík [-] ) , J. Vondrouš [-] , R. Modelský [-] , J. Kuric [-] , M. Pražák [-] - O. Veliký [-] (68. J. Mikula [-] ) -

ŽK: 20. O. Doležel , 31. P. Fiala - 29. M. Pražák , 48. O. Martynek , 60. D. Siažík , 64. R. Modelský , 83. J. Kuric . ČK: 71. M. Pražák .
Hráči zápasu: J. Němeček .
Místo: Litultovice. Počet diváků: 70. Rozhodčí: KANIA Jaroslav - HEISER Jaroslav, VÁCLAVÍK Josef.