--

--

--

0

Brozany sice po půli vedly 3:1, ale nakonec se musely před soupeřem sklonit. I kvůli dvěma brankám Lukáše Batky. Hostující trenér Busta neváhal v průběhu utkání vystřídat brankáře, Brozany zase může mrzet zahozená penalta, kterou měly k dispozici za stavu 4:4.

Velký obrat Brozan

Úvodní aktivita Jonáše vedla nejprve k nepřesné hlavičce nad břevno, ale poté v další šanci sklepl balon hlavou na zadní tyči Batkovi, který překonal Lipše – 0:1. Následovala mírná převaha Štěchovic bez větších šancí a do hry se postupně dostaly Brozany, pár náznaků sice Vašáka neohrozilo, ve 26. minutě přišlo rovnou vyrovnání. Hovorkův centr z levé strany zpracoval Marič a místo zakončení volil přihrávku Francovi, jehož přízemní pokus si našel cestu mezi tři tyče – 1:1

Neúspěšné pokusy Bubeníčka a Cibulky vyplnily šestiminutový úsek před druhým gólem Brozany. Propadnutí v obraně neměl Kučera šanci zastavit a Studecký si dal záležet, aby překonal i Vašáka – 2:1. Vyrovnat se pokusil Batka, ale Lipš své spoluhráče podržel a ve 40. minutě sledoval třetí gól. Brozany podnikly jednoduchý útok přes levou stranu, Bendovo zakončení vyrazil Vašák jen k Bubeníčkovi a na dorážku už nedosáhl – 3:1.

Štěchovice vystřídaly brankáře, domácí Benda zahodil penaltu

Strašidelný závěr prvního poločasu se štěchovickému týmu do druhého nepřenesl. Po čtyřech minutách hry zachytil Jakobovský špatnou přihrávku, nabídl zakončení Volešákovi a Lipš tvrdou ránu nezkrotil – 3:2. Stejná porce minut byla potřeba na vyrovnání, Volešák po nakrátko rozehraném rohovém kopu vyslal centr na zadní tyč, kam nabíhal posléze zakončující Těžký3:3. Ztráta vedení Brozany nakopla a o pět minut později se do vedení vrátily, když standardku využil hlavičkovým zakončením Benda4:3.

Chvíli poté se hostující brankáři vystřídali a přišel obrat. V 65. minutě centroval Švejda, Maruš lehce obešel svého strážce a z úhlu překvapil všechny diváky překonáním Lipše – 4:4. Aby toho nebylo málo, v 70. minutě se dostavila penalta po faulu Švejdy na Hovorku. Soukup zasahovat nemusel, protože Benda netrefil bránu. Litovat neproměněné penalty začaly Brozany v 75. minutě, když Batka přidal druhý gól doklepnutím přesného centru Košaty z levé strany – 4:5. Domácí se snažili i nadále, ale k Soukupovi se kombinační hrou nedostali. Nedostali se k tomu ani v závěru při nákopech a prohráli.

Článek byl upraven redakcí

Povltavská Fotbalová Akademie
Michal Kunc (redaktor): „Mé očekávání taktické partie, kterou rozhodne jeden gól, vzalo za své. Opět jsme zachytili úvod a oproti jiným zápasům se dostali do vedení. Jenže pak přišel tradiční výpadek a domácí jednoduchou hrou otočili skóre. Za stavu 1:3 jsem si myslel, že je utkání napůl ztracené, ale Brozany šly do druhé půle lehkovážně a bylo srovnáno. Zápas bez obran gradoval a rozhodující moment byla neproměněná penalta. Poté vstřelil Batka vítězný gól a závěr už jsme naštěstí pohlídali. Do dalších zápasů nám to snad pomůže. Za hráče zápasu volím z domácích Bendu, který potvrzuje svá slova z jednoho rozhovoru a je na dobré cestě do vyšší soutěže. Z našeho týmu bych zmínil Láďu Volešáka a Lukáše Batku, první jmenovaný ukázal svůj přehled a zkušenost, druhý pak vstřelil rozhodující gól.“