22.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

--

16

Stěbořice vedly čtvrthodiny před koncem o dvě branky. Hlavnice ale dvěma góly manko zlikvidovala.

Derby zápas přineslo sobotní střetnutí mezi Hlavnicí a Stěbořicemi. Stěbořice ztratily prakticky vyhraný zápas, když v poslední čtvrthodině promrhaly dvoubrankový náskok. V první šanci se objevily Stěbořice, když hlavičku Gracy vyrazil na roh brankář Kirschner. Do vedení tak šla Hlavnice, když se uvolnil David Liška, a tváří v tvář brankáři Losertovi nezaváhal – 1:0. Poté se hrála partie nahoru dolů. Ve 25. minutě zahrával rohový kop stěbořický Otipka, a Jakub Fiedler hlavou srovnal skóre – 1:1. O minutu později mohl převážit misky vah na stranu Stěbořic Jakub Fiedler, ale vylámal si zuby na gólmanovi Kirschnerovi. Do konce poločasu se už skóre nezmenilo.

Šest minut po pauze vrátil Burda do sítě míč, který předtím napálil do tyče a Stěbořice vedly – 1:2. Čtvrthodiny před koncem zápasu přetavil centr Šmalce v branku Josefus – 1:3. Hlavnice ale nehodila flintu do žita, a v 79. minutě vykřesal jiskérku naděje Pasterňák, který mazácký proměnil své sólo – 2:3. Vyrovnávací branka pak padla šest minut před závěrečným hvizdem rozhodčího, když standardní situace Vrány i s tečí hostujícího obránce skončila až v síti – 3:3. Stěbořice ale mohly ještě vyhrát, ale střelu Gracy mířící do prázdné kasy vykopl v hodině dvanácté z branky Vrána.

Družba Hlavnice
David Nowický (trenér): Remíza je dle mého soudu naprosto spravedlivá. Oni sice byli fotbalovější, my jsme to zase nahrazovali bojovností.

TJ Sokol Stěbořice
Ondřej Šumbera (trenér): Dneska tomu chyběla šťáva a náboj, a chuť jít za výhrou. My jsme vedli sice o dvě branky, ale soupeř pak začal nakopávat balóny a podařilo se mu srovnat.

L. Kirschner [-] - D. Hendrych [-] , T. Liška [-] (90. J. Lukáš [-] ) , D. Haas [-] , P. Martinček [-] , D. Ochrana [-] (72. L. Lodňánek [-] ) , Z. Vrána [-] , T. Kukol [-] , D. Liška [-] , J. Kaván [-] , O. Pasterňák [-]

J. Losert [-] - D. Burda [-] (66. M. Josefus [-] ) , J. Holubec [-] , F. Otipka [-] (70. O. Šmalec [-] ) , V. Graca [-] , P. Čavera [-] , J. Fiedler [-] , M. Fiedler [-] , M. Paleta [-] , J. Šindelář [-] , L. Burda [-]

ŽK: 90. O. Pasterňák - 90. O. Šmalec .
Hráči zápasu: D. Haas .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: PLAČEK Vladimír - BUKOVSKÝ Josef, RYCHTA Petr (N).