--

Uherský Brod si poradil s Rýmařovem

21

Tři branky a jedna červená. To je bilance zápasu Uherského Brodu a Rýmařova.

V devětadvacáté minutě inkasoval za kritiku rozhodčího žlutou kartu hostující Zdeněk Horák. Hned o minutu později vystřelil Filip Hruboš a vyražený míč si našel Erik Hradil, který jej uklidil do sítě a poslal svůj tým do vedení. Ve 36. minutě táhl Uherský Brod slibně se rozvíjející akci a tu překazil svým faulem Zdeněk Horák, který tak viděl během sedmi minut druhou žlutou kartu a následně tedy červenou a musel se pakovat do sprch. Při odchodi ze hřiště navíc neudržel nervy na uzdě a oběma rukama strčil do hlavního rozhodčího Zdeňka Kneisla. Hostující Jiskra Rýmařov tak dohrávala utkání o jednoho hráče míň. Do poločasu se už skóre zápasu neměnilo.

Ve druhém poločae čekali diváci v Uherském Brodě na góly hodně dlouho. Rýmařov byl nebezpečný, ale domácí dobře hlídali výsledek a měli více ze hry. V 86. minutě poslal střídající Mančík do vápna dlouhý aut, který si našel důrazný Šimon Chwaszcz a dokázal protlačit míč do sítě. Domácí tak vedli 2:0. Dvě minuty před koncem hrací doby utekl Mančík a poslal centr na dalšího střídajícího hráče, kterým byl Vojtěch Dolina, který svoji šanci proměnil ve třetí branku domácích. Uherský Brod tak zvítězil proti Rýmařovu vysoko 3:0, když hosté hráli téměř dvě třetiny zápasu v deseti.

ČSK Uherský Brod
Martin Onda - Trenér Uherského Brodu: Pomohl nám určitě úvodní vstřelený gól a následně i vyloučení hostujícího hráče. Mohli jsme rozhodnout i dřív, ale hráči si zaslouží poděkování. Zápas to určitě nebyl jednoduchý.

J. Dostál [-] - L. Nevařil [-] , M. Vrága [-] , J. Kovář [-] , M. David [-] - M. Malenovský [-] (70. V. Dolina [-] ) , R. David [-] , M. Blanař [-] (84. M. Mančík [-] ) , E. Hradil [-] (79. M. Pochylý [-] ) , F. Hruboš [-] - Š. Chwaszcz [-]