12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

68. M. Sváček - 45. V. Henčl , 49. L. Mařádek , 64. T. Ryž , 90. T. Ryž
20

Slavia se ujala vedení na konci poločasu, a to pak ještě stvrdila ve druhé půli.

Slavia se ujala vedení

Minerva i v Jakartovicích potvrdila svou letošní dominanci. V první šanci se objevily Jakartovice, když centr Heinzkeho si zpracoval Sváček, a jeho razantní střela skončila na boční síti opavské svatyně. Po dvaceti minutách začínala Opava přejímat taktovku. Hodně nebezpečni byli hosté z rohových kopů a standardních situacích, které zahrával zkušený Kavan. Nebezpěčně pak zahrozil opavský Postřimovský, ale trefil jen gólmana Janecha. Opava se ujala vedení až na sklonku prvního poločasu, když jeden z mnoha rohů Kavana přistál na hlavě Henčla, který nedal Janechovi žádnou šanci - 0:1.

Slavia náskok navýšila

Na počátku druhé půle byl vyloučen hostující Henčl, ale paradoxně to Opavě pomohlo, protože se zatáhla do obrany a hrozila ze smrticích brejků. Hned o minutu později vyslal Ryž do vápna Mařádka, který podél Janecha navýšil skóre – 0:2. V 64. minutě využil zaváhání domácího obránce s brankářem Ryž, který vysokým lobem s přispěním tyče dostal balon do kasy – 0:3. Jakartovice snížily o čtyři minuty později, když po pasu Heinzkého využil špatné komunikace brankáře se stoperem Sváček – 1:3. V 5. minutě zazdil samostatný nájezd Ryž, když mířil úplně vedle. V samém závěru po vyloučení domácího snajpra Urbana přidala Opava ještě čtvrtou branku, když samostatný únik využil prostřelením Janecha Ryž – 1:4.

FK Jakartovice
Josef Martinka (trenér): Dneska bych řekl, že jsme odehráli lepší zápas než minule, ale srážejí nás chyby. V první dvacetiminutovce jsme byli lepší, pak Opava začla hru vyrovnávat, a hrozila z mnoha rohů a standardních situací a na konci poločasu se hosté ujali vedení. Druhá půle se nám ale vůbec nevyvedla a my jsme dovolili Opavě náskok navýšit.

FK Slavia Opava
Petr Čelůstka (trenér): Chtěli jsme hrát jednoduše, sbírat odražené balóny a hrozit ze standardek, což se nám dařilo. Na konci poločasu jsme se ujali po rohovém kopu vedení. Ve druhém po vyloučení našeho hráče jsme se stáhli do hlubokého bloku a vyráželi k brejkům, které se nám dařili.

M. Janech [-] - L. Martinka [-] , R. Mička [-] , D. Filip [-] , R. Holub [-] , P. Němec [-] , R. Urban [-] , M. Sváček [-] , V. Jančura [-] , T. Matyáš [-] , P. Heinzke [-]

B. Lorenz [-] - V. Henčl [-] - J. Štencel [-] , F. Mužík [-] , R. Škrobánek [-] (33. T. Ryž [-] ) , J. Hoblík [-] , P. Kavan [-] , L. Mařádek [-] , K. Postřimovský [-] , D. Maisel [-] , J. Tůma [-]

ŽK: M. Janech , R. Holub , 45. L. Martinka , 75. P. Němec , 86. R. Urban - 40. V. Henčl , 64. P. Kavan . ČK: 89. R. Urban - 48. V. Henčl .
Hráči zápasu: M. Sváček , M. Janech - F. Mužík , T. Ryž , J. Tůma .
Počet diváků: 42. Rozhodčí: MIGOTA Tomáš - OSADNÍK David (N), BANETKA Antonín (N).