28. M. Palík , 65. L. Pilka , 82. L. Pilka
18

Humpolec ve Strání nepodal dobrý výkon a prohrál o tři branky.

Domácí po poločase vedli

Jednoduché to domácí tým proti Humpolci rozhodně neměl. Strání paradoxně pomohlo střídání Mimochodka po čtvrt hodině hry. Slovenský kormidelník Gúčik místo Mimochodka poslal do hry Palíka, jenž se ve 28. minutě opřel do míče a z trestného kopu poslal Strání do vedení – 1:0. Jinak toho v úvodní části moc k vidění nebylo. Oba týmy spíš nakopávaly, nikdo neměl moc dlouho balon pod kontrolou.

Domácí navyšovali vedení

Strání se však po vedoucí brance uklidnilo a po přestávce se dostalo do tempa. Výsledkem byly další dva góly v síti soupeře. V 65. minutě zvýšil Pilka – 2:0. Ten samý hráč v závěru zápasu zvýšil na rozdíl třídy – 3:0. Domácí měli ve druhém poločase i další šance a mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Další branky však nevstřelili.

Strání zakončí podzimní část sezony v Lanžhotě. Humpolec hraje důležitý záchranářský zápas s Novými Sady.

FC Strání
Igor Gúčik (trenér): Jsem spokojený. Kluci hlavně ve druhé půli podali velký kolektivní výkon. Do karet nám nahrály také výsledky týmů kole nás, kterým jsme trochu odskočili. Doufám, že zima bude trošku klidnější. Uvidíme, co se bude v zimě dít. Snad mužstvo posílíme a venku už nebudeme fackovaným panákem.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): Úvodní dějství jsme hráli proti větru a bylo to hrozně těžké. Za celý zápas jsme jen jednou ohrozili brankáře, což je málo. Jsem zklamaný z výkonu ve druhém poločase. Takhle se o záchranu nehraje.