13.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Měřín potvrdil svoji formu

28

Měřín navázal na pohodovou domácí výhru a vyhrál v Polné.

Hosté po poločase vedli

V 6.minutě sklepnul Marcel Kožený na Vlastu Berana, ten dokázal obstřelit domácího brankáře, ale jeho střelu dokázal ještě vykopnout jeden ze stoperů a udržel tak bezbrankový stav. V 16. minutě vybídl Libor Doležal ke skórování opět Berana. Ani tentokrát neskončil míč v síti polenské branky. Až přišla 26. minuta, kdy po dalším tlaku hostí vystřelil zpoza velkého vápna kapitán Souček a oslavil tak svůj návrat do sestavy vedoucím gólem - 0:1. Hosté z Měřína dál předváděli útočné manévry, ovšem bez gólové příchuti. Až ve 32. minutě poprvé zahrozili domácí střelou, která minula hostující branku. Ve 40. minutě byl faulován Karel Kružík a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Milan Souček - 0:2.

Hosté si vedení pohlídali

Pár minut po začátku druhé půle našel Michal Hladík vyražený balón domácím gólmanem Rychteckým a v pohodě ho uklidil tam, kam patří - 0:3. V 50.minutě se ke slovu dostali domácí, kdy po rohovém kopu a nedůrazu hostujících obránců zapadnul míč díky Jelínkovi za Hladíkova záda - 1:3. Po vstřelené brance se domácí nedechli k náporu. Vytvořili si uzemní převahu a několik šancí, které ovšem likvidoval Jan Hladík. Tlak Polné trval až do 74. minuty, kdy David Polák vyhlavičkoval rohový kop, který směřoval přímo do  branky hostí. Podle úsloví „nedáš – dostaneš“ se odvíjely následující minuty. Michal Hladík vysunul skvěle načasovanou přihrávkou Vlastu Berana a ten si již s nabídnutou šancí dokázal poradit - 1:4. Hosté pak utkání v poklidu dohráli.

Měřín hostí v příštím kole ve šlágru kola Počítky. Rezerva Polné zakončí podzim ve Starči.

Slavoj Polná B
Jaromír Tobolka (trenér): Měřín byl lepším týmem, ale i tak jsme měli své šance. Hosté vyhráli zaslouženě.

TJ Jiskra Měřín
Karel Kružík (trenér): My jsme si byli vědomi, že každý zápas v Polné je velice těžký. Proto jsme se od začátku snažili nic nepodcenit a soupeři vnutit naši hru. Hodně nám pomohl návrat Součka a Koženého. Díky tomu, že jsme v podstatě rozhodli už v prvním poločase, tak jsme mohli zápas dohrát relativně v klidu. Podzim ale ještě nekončí a chceme se maximálně připravit na poslední letošní zápas.

S. Rychtecký [-] - V. Jelínek [-] , Z. Smutný [-] (78. Š. Vavroušek [-] ) , D. Procházka [-] , L. Čaloud [-] (49. T. Vacek [-] ) , M. Holas [-] , J. Barák [-] , M. Šimek [-] , D. Kratochvíl [-] , D. Jaroš [-] , M. Šorf [-] (65. T. Čaloud [-] )

J. Hladík [-] - M. Souček [-] , M. Kožený [-] (44. M. Hladík [-] ) , D. Jonáš [-] (78. J. Marek [-] ) , L. Doležal [-] (78. L. Pololáník [-] ) , K. Kružík [-] , V. Beran [-] , T. Láznička [-] , D. Polák [-] , J. Netolický [-] , M. Matoušek [-]

ŽK: 68. D. Procházka , 90. M. Šimek - 85. M. Hladík , 88. D. Polák .
Hráči zápasu: V. Beran , M. Souček , M. Matoušek .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: BURIAN Vít - BABÁK Martin, STANĚK Jakub.