12

Lubor Trojánek rozhodl o třech bodech pro Žďár nad Sázavou. Humpolec odjíždí s prázdnou.

Domácí po půli vedli

Sestřih utkání z dílny Žďáru:

Za chladného a deštivého dopoledne se hrál první čtvrthodinu velmi neurovnaný fotbal s mnoha nepřestnostmi na obou stranách. První vážnější šanci si vytvořili v 17. minutě domácí, ale Lubor Trojánek jen protáhl přízemní střelou Kříže a odražený míč z vápna poslal Vitásek vedle branky. Změnu skóre tak přinesla 20. minuta. To se po rychlé akci po levé straně dostal míč až k Luborovi Trojánkovi, který obstřelil Kříže - 1:0. Další situace, která stála za zaznamenání byla střela domácích ve 28. minutě, ale jen těsně minula humpoleckou branku. Zbytek poločasu se nesl ve stejném duchu, kdy hosté neohrozili skoro branku domácích a na těžkém terénu byl vidět spíše boj.

Domácí si vedení pohlídali

Druhý poločas pokračoval v duchu toho prvního. Domácí se snažili  v prvních dvaceti minutách o zvýšení náskoku. To se pokoušeli dostat míč do sítě nejprve po střele z voleje Kovář a poté i z bezprostřední blízkosti Henzl, ale Kříž byl vždy na místě. Hosté se sice v závěru snažili, ale vyslali na Sáblíka jen jednu propagační střelu z třiceti metrů, se kterou si v klidu domácí brankář poradil. Závěr zápasu si domácí v klidu pohlídali a připsali si druhé domácí vítězství v řadě.

Žďár čeká v dalším kole cesta do Lanžhota. Humpolec hostí ždírecký Tatran.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Václav Pohanka (asistent): Dnešním pozitivem je jen zisk třech bodů. Hosté si za výkon ve druhém poločase zasloužili bodovat.

M. Sáblík [-] - J. Nedvěd [-] , F. Kovář [-] (88. O. Růžička [-] ) , R. Sodomka [-] , T. Vokoun [-] , J. Henzl [-] (90. T. Janů [-] ) , L. Trojánek [-] , T. Trojánek [-] , Č. Vitásek [-] , L. Komínek [-] (26. T. Peňáz [-] ) , P. Fiala [-]