19.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

14

Do Malenovic přijeli fotbalisté holešovské rezervy, kteří se ale museli obejít služeb fluktuantů. Hosté v minulém kole vyprášili Veselou a věřili si i na Malenovice. Domácí celek ale v domácím prostředí body jen tak nerozdává a už do půle vedl o dvě branky. Ve druhém dějství pokračovali domácí v nátlakové hře a nakonec uštědřili Holešovu nečekaný debakl.

Domácí celek šel v první půli do vedení

"V prvních desti minutách to vypadalo na dejavu z Hulína. Tři neproměněné gólovky a až čtvrtá se naštěstí ujala, kdy se po centru trefil z voleje agilní Menša. Holešov se snažil hrát kombinační fotbal, ovšem maximálně po hranici pokutového území, kde domácí pozorně bránili. Do poločasu zvýšil technickou střelou přes zeď domácí Torma. V poločase byl k údivu všech střídán domácí kapitán Střelec. Holešov vycítil šanci a snížil z přímého kopu. Následně hru otevřel ve snaze o vyrovnání, ale domácí trestali z rychlých brejků, kdy se nejdříve trefil Páleníček a o pár minut později Bartek, čímž bylo rozhodnuto. Před koncem se ještě trefil střídající univerzál Mňaček, kdy krásně přeloboval hostujícího brankáře. Nůž na krku všem domácím ofenzivním hráčům před zápasem pomohl a konečně se rozstříleli", hodnotí první dějství fotbaloví činovníci z Malenovic.

Domácí přidali další tři branky

Miroslav Šenkeřík, vedoucí týmu Malenovic: „V prvním poločase dominovalo družstvo domácí, jen díky neproměněným šancím nebo rozhodnuto již do poločasu, domácí ukolébání vedením 2:0 nastoupili do druhého poločasu laxně a utkání se mohlo zvrhnout v drama, když hosté využili ojedinělou standartní situaci ke snížení na 2:1. Naštěstí pro domácí, hostujícímu týmu došly fyzické síly a zápas se proměnil v exhibici domácích. Dokonale Malenovice dokázaly využít taktického plánu vedení klubu, odehrát zápas ve stejnou dobu jako družstvo Holešova A. Za zmínku stojí, že Malenovice je jedno z mála mužstev, které se snaží o výchovu mládeže a nebojí se dávat příležitost i dorostencům odehrát utkání mužů, viz dlouhodobé zápisy o utkání.“

FC Malenovice
Adam Juráň, brankář: Mrzí mne ovšem obrovské množství šancí na vstřelený gól. Ze tří bodů a spokojenosti domácích fanoušků mám radost...

SFK Elko Holešov B
web Holešova: Utkání nám nevyšlo podle představ.

A. Juráň [-] - D. Paták [-] (84. L. Otrusina [-] ) , M. Struška [-] , J. Kostka [-] , R. Střelec [-] (46. Š. Dočkal [-] ) - M. Bartek [-] , V. Hradil [-] (81. . Novak [-] ) , D. Hynčica [-] (85. A. Šenkeřík [-] ) , P. Menša [-] - D. Torma [-] (79. J. Mňaček [-] ) , P. Páleníček [-]

A. Bakalík [-] - J. Kadlčík [-] (76. J. Macháček [-] ) , M. Hasala [-] , M. Machálek [-] , R. Vaculík [-] (38. J. Blažek [-] ) , R. Paštěka [-] , J. Leško [-] , T. Münster [-] (46. S. Úlehla [-] ) , A. Vymětal [-] , O. Zaoral [-] , B. Šuba [-]

ŽK: 52. J. Kostka - 81. R. Paštěka .
Hráči zápasu: P. Páleníček , D. Torma - M. Machálek .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: VITÁSEK Roman - BRŠLICA Pavel, ZÁMORSKÝ Jan.