30.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Souboj Bílovce s Čeladnou skončil dělbou bodů

6

K velkému překvapení bylo utkání odehráno na trávě, i když se očekával souboj na Bílovecké umělce. Sousedící celky v tabulce se rozešly nerozhodně.

Čeladná se po standardní situaci dostala do vedení

V úvodu utkání bylo na obou stranách hodně nepřesností. Žádný z celků se nikam nehrnul a spíše se po zimní pauze oťukávali.
Ve 12. minutě přišel faul Bílovce před pokutovým územím. K exekuci se postavil Martin Váňa. Ten svým centrem do vápna našel Adama Tarabu, který i přesto, že byl v pádu, hlavou skóroval a dostal Čeladnou do vedení – 0:1. Po brance převzal iniciativu Bílovec. Brankář hostí dvakrát yběhnutím zneškodnil akce domácího Bílovce. V 38. minutě zahrával Váňa rohový kop. Jeho pokus o překvapení se málem podařil. Míč se dostal na brankovou čáru, kde však nebylo zřetelné, zda byl či nebyl celým objemem již za čárou. Do konce poločasu se už nic zásadního nestalo a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Bílovec Čeladnou přehrával, nakonec srovnal z brejku

Do druhé půle naskočili lépe hosté z Čeladné. Z kraje poločasu zkoušel hostující Váňa přelobovat gólmana, ten však jeho pokus stačil chytit. Bílovec se nadále marně pokoušel o vyrovnání. V 57. minutě mohli udeřit hosté. Dušík se po průniku dostal sám před gólmana, jeho střelu ale brankář zneškodnil. Pěknou akci ukázal v 65. minutě Baran s Kopeckým, když posledně jmenovaný, bohužel pro hosty, zamířil vedle tyče. Bílovec se dostal v 68. minutě do brejku tři na dva. Melecký se zbavil protihráče a přihrál před prázdnou bránu střídajícímu Seidlerovi, který vyrovnal - 1:1. Bílovec i nadále dominoval. Hra se postupem času začala kouskovat. Rozhodčí nastavil po anglicku sedm minut. V tomto nastavení ještě dostal střídající Jan Tomášek, za strčení do protihráče, červenou kartu. Poslední závar před Páleníkovou brankou již nic nezměnil.

Čeladná si tak z hřiště Bílovce odvezla po náročném zápase bod.

FC Bílovec
Martin Štverka, trenér: “Vstoupili jsme do utkání špatně, protože jsme inkasovali po zbytečné standardní situaci, kde jsme nepokryli hráče. Více méně jsme se první poločas z obdržené branky nevzpamatovali. Určitě jsme byli lepší na míči, kombinovali jsme lépe, ale nevytvořili jsme si žádnou tutovku, která by vedla k vyrovnání. V poločase jsme dali do hry Michala Seidlera, který hru rozhýbal a přinesl do hry větší klid. Začali jsme soupeře přehrávat. Vyrovnali jsme, ale druhou branku jsme nepřidali. Sice mě to mrzí, ale i tak bod bereme, protože Čeladná je velice kvalitní mužstvo.“

SK Beskyd Čeladná
Petr Sedlák, vedoucí týmu: “Myslím si, že rozhodnutí odehrát zápas na trávě, ho celý ovlivnilo. Terén byl hrbolatý, spousta klubů tady bude mít se svou hrou problémy. Začali jsme dobře, když jsme už po 12. minutách vedli po góle Taraby. Vytvořili jsme si šance, které jsme však neproměnili a soupeř nás potrestal z brejku vyrovnáním. Bod z hřiště soupeře se vždy počítá.“

FC Bílovec
M. Nykš [-] - R. Melecký [-] (79. T. Socha [-] ) , P. Střelec [-] , Z. Dresler [-] , L. Černín [-] , M. Ronec [-] , T. Fendrich [-] (46. M. Seidler [-] ) , A. Dluhoš [-] (68. V. Ulman [-] ) , T. Malina [-] (86. J. Tomášek [-] ) , T. Hradský [-] , O. Cverna [-]

D. Páleník [-] - M. Dušík [-] , M. Moučka [-] (75. A. Šoch [-] ) , R. Kublák [-] , P. Kopecký [-] (82. D. Chýlek [-] ) , A. Fojtík [-] , D. Horváth [-] , M. Váňa [-] (90. R. Jackovič [-] ) , T. Baran [-] , A. Kratochvíl [-] , A. Taraba [-]

ŽK: 33. M. Ronec - 5. D. Horváth , 58. M. Dušík , 74. M. Moučka , 90. M. Váňa . ČK: 90. J. Tomášek .
Hráči zápasu: M. Seidler - A. Taraba , M. Váňa .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: SLANÝ Jan - LAŠTUVKA Petr, JANEČEK Jan.