20.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Český Těšín vyhrál hubeně nad Starou Bělou

10

Stará Bělá na svém domácím trávníku hostila Český Těšín. První vzájemné utkání vyhrál Český Těšín v poměru 2:0.

První půle toho moc nepřinesla

Ve Staré Bělé se do zápasu dostávali lépe hosté. I přes ne moc kvalitní trávník se hosté pokoušeli o kombinační fotbal. Diktovali tempo hry. Úvod toho moc nenabídl a hrálo se mezi vápny. Více na míči byl Český Těšín, který má rozhodně více zkušeností než omlazený tým Staré Bělé. Spoustu pokusů o útok však ztroskotalo na nepřesné přihrávce nebo dobrém odstavení soupeře. Domácí nakonec i přes dominanci hostů měli jednu příležitost. Kožík se ocitl sám před brankářem, ale míč trefil pouze lýtkem a ten skončil vedle. Jak již bylo zmíněno, tento poločas nebyl zrovna z učebnice dobrého fotbalu a líbil by se spíše fanouškům toho defenzivního, plného soubojů a žádných inkasovaných branek. První půle dospěla do svého závěru za nerozhodného stavu 0:0.

Český Těšín se ujal vedení a dokázal zvítězit

Druhá půle začala naopak v útočném duchu. Oba celky hru více otevřeli a diváci mohli vidět více útočný fotbal. Šance střídala šanci na obou stranách. V dobré příležitosti se objevili hosté, ale svou střelu nedokázali protlačit do brány. Stará Bělá měla taky své šance, ale jako u hostů je nedokázali proměnit v gól. V 67. minutě šli nakonec hosté do vedení. Vlachovič potáhl míč po levé straně a nacentroval na roh šestnáctky, kde byl Siekiera. Ten míč přebral a přihrál na Zogatu, který z deseti metrů obstřelil gólmana – 0:1. Stará Bělá hru ještě více otevřela a snažila se vyrovnat. To se jim však nedařilo a vzápětí z toho mohla být utvrzující branka hostí. Ve stoprocentní šanci ale hostující útočníci selhali a brankář Hruška dokázal jejich pokus vytáhnout z čáry mimo. Český Těšín to ale naštěstí nemuselo mrzet a z hřiště Staré Bělé si odváží tři body.

FK Stará Bělá
Miroslav Salač, trenér: “Z toho, co jsme zatím odehráli, tak to byl jeden z nejlepších manšaftů, který se tady představil svou hrou. Člověk vždycky sleduje slabší stránky soupeře, které bychom mohli využívat, ale Český Těšín byl tak kompaktní. Tam nebyla žádná slabina. Byli jako jeden hráč. Hráli na jeden dotek, sklepávali si, naráželi si a tím nám dělali velké problémy. Na druhou stranu jsme měli tři vyložené šance. Když se dívám na šance, tak to byl asi remízový zápas. Pro nás je to škoda, že to remízou neskončilo a hosté byli šťastnější, co se týče průběhu hry. Neberu posledních deset minut, kdy nás zachránil jednou gólman Hruška, který míč zachraňoval na lajně, ale to bylo jen kvůli tomu, že jsme hru otevřeli a chtěli jsme vyrovnat. Škoda pro nás.“

FK Český Těšín
Lubomír Luhový, trenér: "Z naší strany spokojenost s výsledkem a ze hry jsme v podstatě dosáhli toho, čeho jsme chtěli. Byli jsme aktivní na míči. Terén byl ale pro naše mužstvo a naší kombinační hru velmi špatný, ale na to se nechci vymlouvat. Vytvořili jsme si spoustu gólových příležitostí s tím, že jsme hráli především kombinačně. Soupeř nás mohl potrestat, ale naštěstí se tak nestalo. Ale musím říct, že naše převaha byla dominantní. Akorát nám chybělo to lepší zakončení v koncovce."

J. Hruška [-] - M. Richtár [-] , D. Charvát [-] , D. Pešek [-] , P. Fárek [-] , J. Dziža [-] , L. Macík [-] , D. Kožík [-] , M. Petrík [-] (78. J. Vidiševský [-] ) , L. Pilch [-] (82. J. Jurásek [-] ) , J. Tomek [-]

V. Pecha [-] - S. Zogata [-] , P. Šiška [-] , M. Krucina [-] (66. M. Folwarczny [-] ) , M. Vlachovič [-] , M. Sostřonek [-] , D. Siekiera [-] (90. D. Michalisko [-] ) , V. Bujok [-] (56. J. Zogata [-] ) , D. Bolek [-] , P. Matuszek [-] , O. Byrtus [-]

ŽK: 26. P. Fárek , 40. M. Richtár , 87. J. Tomek .
Hráči zápasu: J. Hruška - M. Krucina .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: LALÍK David - OCHODEK Jiří, FOLVARČNÝ Adam.