23.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

15

Vřesina dala v první i druhé půli tři góly a po zásluze si připsala tři body.

Vřesina vedla o tři branky

Vřesina si k jedinému nedělnímu zápasu pozvala na své hřiště mužstvo z Litultovic, které přijelo pouze v jedenácti lidech, a z toho se čtyřmi dorostenci v sestavě a na jejich hrotu navíc operoval náhradní brankář. Vřesina byla po celé utkání jasně lepším týmem. Už po dvou minutách vyslal Felgenträger za obranu Pientku, který prostřelil brankáře – 1:0. Litultovice mohly srovnat, ale Doležel v náběhu trefil špatně aut do pokutového území. Pak už úřadovala Vřesina. V 8. minutě šel sám Felgenträger na hostujícího brankáře, ale v polesdní chvíli mu hostující obrana ukopla míč do zámezí. V 17. minutě vystřelil nebezpečně z dvaceti tří metrů Pientka, ale jeho střelu Toporčák vyškrábl na roh. O dvě minuty později našel Lichovník ve vápně Felgenträgera, který minul hostující branku. Ve 25. minutě se dostali do vyložené šance Boček a po něm Pientka, který byl sražen hostujícím brankářem ve vápně, a Pešek se ze značky pokutového kopu nemýlil – 2:0. O sedm minut později našel přímý kop Felgenträgera hlavu Bočka, který balon poslal za záda Toporčáka – 3:0. Zbytek poločasu se už jen dohrával

Vřesina přidala další tři

Ve druhé půli se obrázek na hřišti vůbec nezměnil. Litultovice se dostaly jen k několika propagačním střelám z dálky, které brankáře Lamparta nemohly vůbec ohrozit. Vřesina zato byla nadále při chuti. Hned zkraje poločasu rozehrál Pešek středem přímý kop na Felgenträgera, který mířil nad bránu. Dvacet minut před závěrečným hvizdem vyslal Boček do úniku Felgenträgera, který nasadil brankáři hokejový blafák a s přehledem poslal míč do prázdné brány – 4:0. V 81. minutě nahrál Kolár Bočkovi, který skoro z nulového úhlu procedil míč skrz obránce a brankáře do sítě – 5:0. O dvě minuty později zazpíval Litultovicím kanár, když na začátku rychlé akce stál aktivní Felgenträger, který nahrál Peškovi, jenž přenechal míč Bočkovi, který ho posunul na Kolára a ten pokořil brankáře Toporčáka – 6:0. V samém závěru přihrál Felgenträger před prázdnou branku Bočkovi, jehož pokus stihl vystihnout skluzem brankář Toporčák, který se stačil rychle přemístit. Boček tak odmítl hattrick, a jako pokladník týmu tak nemůže zkasírovat odměnu, kterou za tři branky vypsal.

Vřesina zajíždí příští kolo do Kobeřic. Litultovice budou hostit Dobroslavice.

TJ Vřesina
Ondřej Teichmann (vedoucí týmu): Po celý zápas jsme byli jasně lepším týmem. V prvním poločase si hosté nevypracovali vůbec žádnou střelu, a ve druhém se dostali k několika propagačním. Znamená to tedy, že jsme je jasně převálcovali a vůbec k ničemu nepustili.