--

Otrokovice neudržely vedení a nemají nic

25. M. Fiala , 42. T. Mlýnek - 10. M. Machálek , 52. J. Silný (p.) , 70. J. Silný
18

Fotbalisté Otrokovic vedli, nakonec však z boje s Kroměříží odchází bez bodu za porážku 2:3.

Obrat č.1

Do utkání mezi Viktorií Otrokovice a Hanáckou Slavií Kroměříž vstoupili lépe hostující fotbalisté. Ti se totiž hned z první větší šance mohli radovat. V jedenácté minutě propadla obrana Otrokovic a Milan Machálek šel do samostatného úniku. Stíhal jej sice jeden z obránců a snažil se ho vytlačit do úhlu, ale střelec si s tím poradil a Semanka překonal.

Kroměříž se ale z vedení neradovala příliš dlouho. Přesně patnáct minut. V 26. minutě rozehráli domácí svoji velkou zbraní akci, ze které vyrovnali. Dekleva poslal dlouhý aut do pokutového území Kroměříže, po kterém vznikl ve vápně zmatek a využil jej Matěj Fiala, který srovnal skóre na 1:1.

Ještě do poločasu se podařilo Viktorce vývoj utkání otočit. Tři minuty před koncem trefil na polovině hřiště poslední z obránců Kroměříže Tomáše Mlýnka, kterému se míč odrazil daleko do běhu a Mlýnek se za ním rozběhl a sprintem přes více než půl hřiště se dostal až do vápna hostů, kde si ještě musel poradit s obráncem a nakonec poslal gólem do šatny otrokovické do vedení.

Obrat č.2

Do druhého poločasu vstoupili brankově opět lépe hosté. Ti měli hned osm minut po změně stran k dispozici pokutový kop, ke kterému si stoupl nejlepší střelec Moravskoslezské fotbalové ligy Jan Silný, který jej s přehledem proměnil.

Hosté dokázali ještě utkání strhnout na svoji stranu. V sedmdesáté minutě táhli akci po levé straně a na malém vápně ji zakončil svým druhým gólem v zápase a patnáctým celkově Jan Silný.

Kroměříž tak zvítězila v Otrokovicích 3:2.

SK Hanácká Slavia Kroměříž
Bronislav Červenka - trenér Kroměříže: V Otrokovicích to je vždycky těžké utkání a derby. Moc se nám u nich nedaří a tohoto vítězství si velice vážíme a je pro nás důležité. Domácí hráli na brejky a dali nám z nich góly. Naopak já můžu být spokojen s druhým dějstvím a s tím, že střídající hráči hru pozvedli.