13.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2019-2020

Šlágr kola pro hosty

32

Souboj vedoucích celků tabulky skončil výhrou hostů z Třebíče.

Hosté po půli vedli

V první půli dominovali na hřišti hosté. Měrtl několikrát zabránil jistému gólů, poprvé při centru z pravé strany a hlavičce do šibenice. Hosté se několikrát hezky prokombinovali do vápna, ale finální přihrávky do zakončení ve většině případů zachytili domácí s vypětím všech sil. Nakonec se jedná křídelní akce hostům vydařila, střelu z pravé strany Měrtl vůbec nezpozoroval, míč vyrazil nohou pouze mezi penaltu na malé vápno a pro Hobzu nebyl problém trefit odkrytou klec i na toto zakončení si domácí brankář sáhl, ale změně skóre nezabránil - 0:1. Na druhé straně mohl srovnat Kozojed, ale Škrdlovu přihrávku do prázdné pokryl brankář. Stonařovští byli i nadále pod tlakem, a tak nejvíce se zapotil hostující brankář při přímém kopu Kubíka z nějakých třiceti metrů, který vyboxoval na roh.

Po přestávce branka nepadla

Už v první půli došlo k přeskupení domácích řad a ve druhé půli se začalo i projevovat. Domácím se zacalo dařit v osobních soubojích a několika standardními situacemi přimáčkli hosty k vlastní brance. Vyústila z toho šance Příhody, ten však pohrdl odkrytou brankou. Domácí hra na riziko znamenal více prostoru pro hosty, a ti se tak dostali do několika zakončení, ovšem scházela jim přesnost a nebo je vychytal Měrtl. Bezzubost hostů v zakončení dokládá i fakt, že nedokázali proměnit pokutový kop. Naopak na druhé straně se opět dostal do šance Příhoda, když mu přistrčil míč Vacek, bezvýsledně. Poté Kozojed z dlouhého autu hlavičkoval nad. Hosté nadále útočili a jejich kombinační hra i nasazení měli velkou kvalitu, ale zakončení vázlo. V poslední minutě je to mohlo mrzet, protože po hlavičce Vacka opět zakončoval Příhoda, ale proti byl pozorný Slatinský, a tak si hosté odvezli zasloužené tři body.

Stonařov hostí v dalším kole Velký Beranov. FŠ Třebíč hraje ve Starči.

TJ Sokol Stonařov
Michal Příhoda (hráč): V zápase jsme celou dobu tahali za kratší konec. V tomhle tempu a proti takové kvalitě je pro nás výsledek 0:1 vlastně velice přijatelný. Druhou půli jsme bojovali a na konci jsme mohli i srovnat, ale to by bylo hodně nespravedlivé. Hostům blahopřejeme ke třem bodům.

SK Fotbalová škola Třebíč
Filip Křen (asistent trenéra): První půli jsme měli díky našemu výbornému pohybu zcela pod kontrolou. Domácím jsme nepůjčovali míč a brzy jsme je dostali pod tlak, z čehož pramenila i rozhodující branka. Ve druhé půli jsme se přizpůsobili hře domácích ve stylu "bum prásk," ale i tak jsme na hřišti dominovali. Druhá branka by odstartovala kanonádu Šancí jsme na to měli dost, ale proti byl brankář domácích. Tři body jsou pro nás v této fázi soutěže velice důležité.

P. Měrtl [-] - J. Šmarda [-] , D. Vacek [-] , J. Urbánek [-] , R. Šána [-] , P. Plavec [-] , P. Kozojed [-] , P. Kubík [-] , M. Škrdla [-] , M. Příhoda [-] , Z. Bláha [-]

J. Slatinský [-] - L. Tomek [-] , V. Lampíř [-] , V. Dvořák [-] - T. Růžička [-] , L. Hráček [-] , O. Jeřábek [-] , M. Minář [-] (17. M. Bukáček [-] ) , T. Oberreiter [-] - D. Adam [-] (81. T. Pomanka [-] ) , M. Hobza [-] (65. M. Ustohal [-] )

ŽK: 59. M. Příhoda , 61. P. Kozojed , 70. Z. Bláha - 80. M. Bukáček .
Hráči zápasu: P. Měrtl - T. Růžička , L. Hráček .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: PŮLPÁN Ondřej - CHROMÝ Karel, ŠLEJTR Jiří.