15.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Čeladná opět prohrála o tři branky, tentokráte s Břidličnou

14

Čeladná doma přivítala Břidličnou

Nepříjemné zranění a branka až deset minut před koncem poločasu

Středeční vložené patnácté kolo krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Čeladnou, která v minulém kole prohrála s Hájem ve Slezsku a mezi Břidličnou, která nasázela Šenovu sedm branek. Nyní již přejdeme k samotnému zápasu.

Hned v úvodu měli hosté čistou gólovku. Dostali se za obránce a šli dva sami na gólmana, kdy Adamovský zvolil místo přihrávky na úplně volného Holčáka střelu a Smolík ji zneškodnil. Hosté se nadále dostávali více do hry a několik situací mohlo skončit brankou. Poté přišla nepříjemnost pro Ondřeje Ficka a celý tým, kdy po souboji měl tržnou ránu v obličeji a byl dlouho ošetřován. Toho se snažili využít domácí, ale žádné velké příležitosti si nedokázali vytvořit. Naopak na druhé straně bylo veselo. Ve 36. minutě odcentroval z pravé strany Cudrák na Houdka, který se nádherně opřel do voleje a vymetl šibenici – 0:1. Po zbytek poločasu byli hosté lepším týmem a diktovali tempo hry. Domácí se také probíjeli do útoků, ale brzdila je nepřesnost. Poločas tak nakonec skončil pro domácí jednogólovým mankem.

Hosté přidali dvě branky

Začátek a celkově i druhá půle vyšla lépe hostům z Břidličné a v 52. minutě navýšili vedení. Po rohovém kopu se trefil Furčak – 0:2. Hosté přebrali otěže utkání a soupeře do ničeho velkého nepouštěli. Naopak brzy přidali třetí branku, který definitivě zlomila domácí. V 60. minutě se střelecky prosadil Holčák – 0:3. Zbytek zápasu se už jen dohrával. Břidličná mohla ještě klidně pár branek přidat, ale v závěru byla moc zbrklá a finální fáze ji nevycházela. Přesto zápas dohrála v poklidu a z Čeladné si odvezla tři body za vítězství. Čeladná naopak po prvních dvou vydařených zápasech již potřetí za sebou prohrála o tři branky.

Čeladná v příštím kole zajíždí do Petrovic. Břidličnou čeká výjezd do Českého Těšína.

TJ Břidličná
Petr Souček, trenér: “Musím pochválit mančaft, protože jsme k tomu přistoupili zodpovědně a hráli jsme velmi dobře. Od začátku jsme měli utkání pod kontrolou a byli jsme, alespoň si to myslím, lepší než domácí. Celkem se nám dařilo kombinovat a dostávali jsme se do spousty nebezpečných situací. V prvním poločase jsme hned ze startu mohli vést, ale kluci to špatně vyhodnotili. Měli jsme i další šance, ale nedali jsme. Pak nás na chvíli zbrzdilo zranění Ficka, který byl dlouho ošetřovaný, protože měl tržnou ránu v obličeji. Takže jsme hráli asi deset minut v desíti, ale ani tak si soupeř nic nevytvořili. Pak dal nádherný gól Houdek a vedli jsme, což nám hodně pomohlo. Do druhého poločasu jsme vstoupili koncentrovaně a brzy jsme po rohu vedli o dvě branky. Od té doby se utkání zlomilo na naši stranu a přidali jsme ještě třetí branku. Já jsme spokojen s výkonem. Posledních deset minut jsme byli zbytečně zbrklí a gólů jsme mohli dát ještě víc, ale i soupeř hrál dobře, chtěl hrát fotbal a utkání mělo solidní úroveň.“