Bory porazily v derby Jívoví

36

Bory porazily v derby Jívoví a dostaly se na pátou příčku tabulky.

Bory v první půli jednou skórovaly

Slunečné zářijové nedělní odpoledne přivítaly Bory na svém hřišti soupeře z Jívoví. Utkání začaly oba celky zodpovědně, šance si vytvářely mužstva na obou stranách, ale i brankáři byly připraveni aa střely na brány zneškodnily. V 35. minutě zaznamenali úspěch domácí, kdy po výměnách mezi M.Ochranou a I.Nováčkem jejich úsilí zakončil Milan Špaček za záda brankáře hostí. Následující šance hostí vyšli na prázdno a tak domácí hráči odchází do kabin s jednogólovým náskokem.

Bory přidaly další tři branky

I po změně stran nabízí hned od začátku hráči fanouškům atraktivní fotbal. Již ve 49. minutě po krásné individuální akci M.Ochrany, kdy z kraje velkého vápna vybojoval míč, obehrál dva obránce i s brankářem zvýšil skóre Borů na - 2:0. Následující minuty přinesly hned několik gólových šancí a to převážně domácím, ale nebyly proměněny. Snaha a píle Borů byla vyslyšena v 81. minutě si s obráncem hostí poradil M.Vávra a přidává další gól - 3:0. Závěr utkání okořenili domácí svým fanouškům v 88. minutě přidáním čtvrté branky, přihrávku M-Ochrany zakončoval do sítě hostí Ivo Nováček - 4:0. Zápas končí vítězstvím Borů 4:0. Příští kolo hrají fotbalisté  Borů opět doma a to proti Jimramovu, Santus Jívoví přivítá v domácím prostředí Křoví.

TJ Družstevník Bory
Vladimír Hlaváč: Šance si vytvářely ze začátku mužstva na obou stranách, ale brankáři byly připraveni. My jsme poté využili čtyři příležitosti ke skórování a zaslouženě jsme vyhráli.

FC Santus Jívoví
Vít Havelka: Odešli jsme vysoko poraženi. V dalších zápasech musíme zabrat.

Počet diváků: 120. Rozhodčí: LIŠKA Jiří - ING. PETRÍKOVIČ Ján, KŘÍŽ Bedřich (N).