11.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2019-2020

Křižanov se dostal po výhře nad Jimramovem do čela!

31

Křižanov se dostal po jednobrankové výhře nad Jimramovem do čela tabulky!

Křižanov vstřelil dvě branky

Na půdu jednoho ze spolufavoritů soutěže, fotbalistů Křižanova, zajížděl v rámci 10. kola celek s nejhorším útokem i obranou celé soutěže, outsider z Jimramova. Díky krásnému podzimnímu počasí početné řady domácích fandů jistě očekávaly hru kočky s myší, hořce se ovšem spletly. Domácí jako by svázaní úlohou favorita předváděli fotbal daleko za svými možnostmi, přitom hned od 6. minutě mohli hrát relativně v klidu, protože po nejistém zákroku hostujícího Šenkýře lehce dopravil míč do sítě Kopáček. Domácí vedení mohl zvýšit Bajer, ve velké šanci tentokrát ovšem trefil padajícího gólmana hostů, jehož úloha byla s ohledem na věk (15 let) opravdu nezáviděníhodnou. Bezchybně svůj part nezvládl, když se podepsal i pod druhý gól domácích, kdy Liškův roh skončil přímo v bráně, kdo by ovšem čekal, že šance domácích budou přibývat jak na běžícím pásu, hluboce by se mýlil, převážná část zápasu byla ve znamení lítého boje. Velkému počtu osobních soubojů dvakrát nepomohl ani velice liberální metr sudího Žďánského, jenž nedokázal uklidnit místy velice rozjitřenou atmosféru. Do kabin se mohlo jít dokonce za stavu 2:1, po Stupkově výběhu a Kopáčkově zaváhání zachránil domácí na brankové čáře Halámek.

Druhý poločas přinesl branku Jimramova

Nepohledný fotbal pokračoval i po změně stran. Hosté, které před zápasem sotva napadlo, že by v Křižanově mohli pomýšlet na body, byli postupem doby čím dál uvolněnější a začali vystrkovat útočné růžky. Jejich druhou šanci po střele z úhlu dokázal Stupka vyrazit, v třetí kritické situaci po přímém kopu od autové lajny však nereagoval na centrovaný míč ani on, ani většina z bránících hráčů, Štěrbova role tak byla poměrně snadná. Závěrečná půlhodina byla spíš než o čekání na třetí gól domácích a jejich finálním uklidnění o vzájemném hašteření, nadávkách a “samozřejmých” odvetách, konečné skóre 2:1 se tedy těžko dá glosovat jinak než tak, že domácí utrpěli vítězství. Není sporu, že patrně na žádného jiného účastníka soutěže by takový výkon nestačil.

SK FC Křižanov
Martin Petr: Prvotně je potřeba říct,že jsme utrpěli výhru 2:1. Ve 49.minutě padl gól jaký svět neviděl(smích) náš výkon v tomto zápase neměl sebemenší parametr. Pomalý pohyb a předržování balónu bylo způsobeno podceněním soupeře. Ohledně jiskření souhlasím, ale když po 15minutách musíme střídat D. Fendrycha s prošlápnutým kotníkem a jeden ostřejší zákrok na hráče č.5 Patrika Bajera znamená skluz zezadu do úrovně kolen a pan rozhodčí to přejde bez karty, tak se nedivím, že se pak naveze do ,,panděra" staršího pána, který nutno podotknout byl asi nejvíc férový. Za to kapitán s č.2 by měl vyhledat odbornou pomoc v oboru psychiatrie!!!

TJ Sokol Jimramov
Pavel Borovský: Pro statistiky, zápas skončil 2:1 nebo teda aspoň já o třetím gólu domácích nic nevím, ale víš jak, už sem starší člověk(smích) První poločas jsme odehráli bídně, domácí měli trvalou převahu, ale udrželi jsme je jen na dvou gólech. Ve druhé půli jsme hráli určitě lépe, dokázali snížit a dá se říct, že až do konce byli ve hře o bodík. Nakonec ale za nula a šmytec, všechno ostatní je jen omáčka kolem:-)) V utkání to poměrně jiskřilo a i když domácí to asi vidí jinak, bylo to oboustranné a nemáme si co vyčítat. Ještě něco k domácímu hráči s číslem 5. Kámo, můj pivní mozol fakt neřeš, já už jsem v trochu jiné fázi kariéry než ty(smích) A je to spíš špatná vizitka vás mladejch, že i takovej zoufalec jako já ještě může hrát přebor(smích) Bez debat seš budoucnost křižanovské ofenzivy , možná i někde vejš, ale když chceš rány rozdávat musíš je umět i přijmout. Kromě jednoho ostřejšího zákroku se ti nic zvláštního nestalo. Závěrem pochvala Kamilovi, chytat v patnácti přebor není prdel, ale dal si to. Máš u mě kofolu a tatranku(smích) Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV

J. Stupka [-] - P. Bajer [-] , D. Fendrych [-] (18. L. Anděl [-] ) , L. Liška [-] (65. M. Petr [-] ) , D. Uhlíř [-] (88. J. Uhlíř [-] ) , M. Škorpík [-] , R. Navrátil [-] (46. M. Procházka [-] ) , J. Milota [-] , P. Kaštan [-] , L. Halámek [-] , L. Kopáček [-]

K. Šenkýř [-] - M. Dvořák [-] , Z. Novotný [-] , P. Borovský [-] , L. Zavadil [-] - V. Dostál [-] , L. Buchta [-] (46. V. Peňáz [-] ) , J. Štěrba [-] , T. Gregor [-] - J. Prüger [-] , M. Zobač [-]

ŽK: 34. T. Gregor , 62. J. Štěrba .