10.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

Stěbořice těsně vyhrály

24

Stěbořice vsítily jedinou branku zápasu dvacet minut před koncem.

Bezbrankový poločas

Litultovice přivítakly tradičně v neděli na svém trávníku mužstvo ze Stěbořic. Hosté byli po celý zápas o chloupek lepším týmem a vypracovali si i více brankových příležitostí. Už po pár sekundách vyrazil domácí brankář Toporčák přímý kop Martina Fiedlera na rohový kop. Po čtvrthodině hry se dostal před domácího brankáře zcela sám Graca, ale přehodil ho tak, že míč zamířil vedle tyčky. Litultovice pak zahrozily Drápalem, který unikl po levé straně a přihrávkou pod sebe vybízel Doležela ke střele, ale před ním hostující obrana uklidla míč do bezpečí. Po půlhodině hry na druhé straně odecentroval Burda a Jamnického hlavička mířila nad. Pak se prosazoval domácí Chovanec, ale jeho dobrá nahrávka proskákala jen pokutovým územím. Pět minut před pauzo vystřelil vedle stěbořický Graca.

Stěbořice daly vítěznou trefu

Ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil a brzy bylo jasné, že kdo dá gól, tak si nejspíš připíše tři body. V 51. minutě odcentroval stěbořický Jakub Fiedler a Burda hlavou mířil pánubohu do oken. V 54. minutě aktivně hrající Graca přinutil Toporčáka střelou ke skvělému zákroku. V 63. minutě se zastřeloval Jamnický, když pouze zatřásl břevnem domácí branky a dvacet minut před koncem se už Jamnický dočkal, když po nahrávce Jakuba Fiedlera prostřelil gólmana Toporčáka - 0:1.  V poslední dvacetiminutovce mohly Litultovice dvakrát vyrovnat, ale přímý kop Haase dokázal Losert skvělým zákrokem vytěsnit na roh. A v samotném závěru ještě Doležel našel Šeuera, který ale bodlem těsně minul tyčku.

Litultovice jedou příští kolo do Vávrovic. Stěbořice budou hostit Melč.

TJ Sokol Litultovice
Jan Tengler (kapitán): Hra byla vyrovnaná, šance přišly z obou stran. Každý ale věděl, že dnes to bude o tom, kdo dá první gól. A šťastnější byly Stěbořice.

TJ Sokol Stěbořice
Ondřej Šumbera (trenér): Čekali jsme, že to bude těžký zápas. Podle mě jsme byli lepší na balonu a taky jsme měli více šancí. Chtěl bych vyzdvihnout výkon obrany a gólmana.

V. Toporčák [-] - J. Čermín [-] (81. D. Böhm [-] ) , Š. Šťavík [-] , M. Borč [-] , M. Šeuer [-] , O. Haas [-] , M. Drápal [-] , V. Chovanec [-] (65. S. Konečný [-] ) , J. Tengler [-] , O. Doležel [-] , O. Minarčík [-]

J. Losert [-] - M. Josefus [-] , D. Burda [-] , V. Graca [-] (89. P. Fiedler [-] ) , R. Kokošek [-] , M. Jamnický [-] , J. Fiedler [-] (72. M. Kokeš [-] ) , M. Fiedler [-] , M. Paleta [-] , J. Šindelář [-] , M. Otipka [-]

ŽK: 31. J. Tengler , 43. V. Chovanec - 31. J. Fiedler , 65. M. Josefus .
Hráči zápasu: M. Josefus , M. Paleta , J. Losert .
Počet diváků: 69. Rozhodčí: NEDĚLA Martin - MOSKÁL Roman, BUKOVSKÝ Josef.