12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Kylešovice tenisově porazily Jakartovice

25

Po poločase vedly Kylešovice o jednu branku. Po pauze čtyřmi góly výhru pojistily.

Kylešovice vedly o jednu branku

Úvod zápasu patřil Kylešovicím, když jim hosté dvěma školáckými chybami nabídli možnost skórovat. Hned ve druhé minutě posílal hostující hráč zbytečně z půlky hřiště malou domů, kterou vystihl Török, jeho pokus ještě Hruška vyrazil, ale míče se zmocnil Baláž a nedal Hruškovi šanci – 1:0. O sedm minut později po další minele hostujícího zadáka vnikl do vápna Baláž a opět prostřelil Hrušku – 2:0. Jakartovice se dostaly ke slovu až v 17. minutě, kdy se Urban z boku řítil na Kelnera, ale nastřelil jen břevno. Ve 21. minutě sice Urban skóroval, ale branka nebyla pro ofsajd uznána, a tento okamžik vyvolal vlnu emocí na hostující střídačce. Ve 27. minutě našel Urban Sváčka, který ale přihrával do země nikoho. Po půlhodině hry střelu Koneczného zpacifikoval domácí brankář Kelner u své tyčky. Jakartovice snížily až ve 37. minutě, když po vysunutí Koneczného skákavou střelou pokořil Kelnera Urban – 2:1. Dvě minuty před pauzou chyboval hostující zadák, Škulavík se řítil na Hrušku sám, ale místo střely zbytečně přihrával a šance vyšuměla.

Kylešovice daly další čtyři branky

Druhý poločas začaly lépe Jakartovice, ale střela Poštulky z úvodu mezi tři tyče nemířila. Pak už převzali taktovku domácí. Nejdříve mířil Baláž vedle. V 55. minutě křížný centr Škulavíka namířil Török pouze do tyče. V 63. minutě opět Török mířil těsně vedle tyčky. V poslední dvacetiminutovce nasázely Kylešovice Jakartovicím čtyři branky. V 72. minutě využil špatného odkopu hostující obrany Fruncek a Hruška mohl lovit míč z brány – 3:1. V 78. minutě po centru Klára na zadní tyči prostřelil Hrušku Fruncek – 4:1. O čtyři minuty později se odrazil míč k Funckovi, který prošel propustnou obranou hostů a dovršil hattrick – 5:1. Destrukci hostů pak dokončil v 84. minutě Matyáš Holčapek, jehož střílený centr z rohu šestnáctky skončil s přispěním tyče v bráně – 6:1. V závěru se už zápas pouze dohrál.

Kylešovice jedou příští kolo do Štítiny. Jakartovice budou hostit Vřesinu.

FK Kylešovice
René Černohorský (vedoucí týmu): Vstup do zápasu jsme měli skvělý, když jsme využili chyby hostující mužstva a vedli jsme o dvě branky, a místo toho, abychom v tlaku přidali další branku, přenechali jim zbytečně prostor, a hosté po zásluze snížili. Na začátku druhého poločasu byli lepší hosté, ale pak už jsme hráli jenom my a měli jsme množství nevyužitých šancí. Až nakonec vyšlo střídání, kdy dal během deseti minut hattrick Fruncek a mladík Matyáš Holčapek. Výhra je pro nás velmi důležitá.

FK Jakartovice
Josef Martinka (trenér): Sráží nás individuální chyby, čtyři branky jsme si prakticky vstřelili sami svou nedůsledností. Co na to mám víc říct.

I. Kelner [-] - P. Kozelek [-] , M. Klár [-] (83. M. Holčapek [-] ) , A. Kareš [-] (84. P. Adamczyk [-] ) , D. Škulavík [-] , D. Kostka [-] , K. Török [-] , M. Levay [-] , K. Vlček [-] , R. Baláž [-] (82. O. Holčapek [-] ) , J. Vocetka [-] (70. J. Fruncek [-] )

M. Hruška [-] - J. Hlaváč [-] , J. Hajduk [-] , M. Sváček [-] , R. Urban [-] , M. Poštulka [-] , V. Koneczný [-] , T. Matyáš [-] , L. Martinka [-] (60. R. Holub [-] ) , D. Filip [-] , P. Heinzke [-]

ŽK: 78. D. Škulavík - 23. R. Urban , 34. M. Sváček , 84. V. Koneczný .
Hráči zápasu: D. Škulavík , K. Török .
Počet diváků: 58. Rozhodčí: VRBA Martin - ČECH Zdeněk, NEDĚLA Martin.