9.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Ledeč loupila v Žirovnici

16

Zajímavé utkání mezi domácí Žirovnicí a hosty z Ledče nad Sázavou nabídlo 9. kolo KP Vysočina. Žirovnice v minulém kole těsně vyhrála v Chotěboři, nyní si ale vylámala zuby na fotbalistech Ledče.

První půle byla oboustranně vlažná

První poločas začal velice vlažně, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, šance nebyly k vidění. V zápase se pokračovalo tempem nahoru dolu, ale brankáři se do hry dostávali pouze rozehrávkou, na straně domácích dvakrát dostal míč Cajz, ale ten dvakrát skončil v autu. Na druhé straně měl největší šanci Vágner, jehož vychytal Švec. Jedinou statistikou v první půli byla střídání. Nejprve se na domácí straně zranil útočník Svoboda, na druhé straně zase štítový záložník Vodička. Poločas tedy skončil bez branek

60. minuta byla klíčová

Druhý poločas pokračoval podobně jako ten první končil. Oba týmy dobře bránily a nikdo nechtěl udělat chybu. Poté přišla klíčová 60. minuta, kdy se poprvé a naposledy měnilo skóre, hostující Toula zahrával standardní situaci, po hlavičce Prchala se míč dostal k Bačkovskému, jenž pohotově zakončil a vsítil rozhodující branku. O chvíli později domácí otevřeli hru a hosté měli další šanci, Bačkovský dostal míč do lajny, dovedl ho do vápna a posunul na úplně volného Vágnera, který z hranice penalty přestřelil. Poté už se hosté zatáhli a ubránili nejhubenější vítězství 0-1. Nutno podotknout, že po zbytek zápasu se Žirovnici nepodařilo ohrozit brankáře Bezděka, ovšem na druhé straně z protiútoků se Ledči též nezadařilo. Utkání tak trošku překvapivě vyhráli hosté.