Vítkovice podlehly ve šlágru kola Prostějovu

28. P. Wojnar - 38. K. Kroupa (p.) , 58. M. Machálek
0

Stále neporažený Prostějov

První střela nad branku sice patřila Nekudovi, pak však úřadovali domácí. Hned ve čtvrté minutě Musiol přešel přes stopera a lob, na který Bureš nedosáhl, naštěstí mířil těsně vedle levé tyče. Další vítkovická střela jen vyprášila Burešovi rukavice, na druhé straně oplácel stejnou mincí Koudelka, opět jen doprostřed branky.Rychlou akci po ose Lukáš – Musiol – Mišinský nedotáhl posledně jmenovaný do zdárného konce, mířil vedle tyče. Pak se začal zastřelovat Wojnar a bylo z toho vedení domácích: na malém vápně si jej našel centr z levé strany a on z otočky trefil přesně. Tlak domácích pokračoval, navíc naše kombinace poněkud vázla.Sedm minut před přestávkou Kroupa nevyhrál jen za cenu faulu hlavičkový souboj v šestnáctce a blízko stojící sudí nezaváhal s nařízením pokutového kopu. Kroupa poslal Rohela na opačnou stranu a vychutnal si gratulace – 1:1! A to nemuselo být před odchodem do kabin vše, když Zelenkův centr z přímého kopu tečoval Kroupa a Rohel musel vystřihnout parádní zákrok.

Wojnar se opět připomenul v úvodu druhého poločasu nebezpečnou střelou, po pěti minutách podnikl sólo Korneta, Lukášovu střelu ale vykopl Bureš. Těsně před vypršením hodiny hry dokázal Koudelka, co znamená rychlý únik po křídle a přesný centr do vápna. Nekudova střela sice trefila Machálka, ten ale duchapřítomně doklepl míč do sítě! „Snažil jsem se uhnout, ale nebyl jsem dost rychlý a balón mě trefil do pozadí. Ještě že jsem ho zpracoval a uklidil do brány,“vyprávěl Milan, který byl v pravou chvíli na pravém místě.Zásadní pak bylo přežít další desetiminutovku, kdy domácí vytvořili doslova zámek. Dvořák trefil vnější síť, Mišinský hlavičkoval těsně nad břevno. Sérii dobrých příležitostí završil Kovařík, jehož hlavičku pod břevno vytáhl Bureš na nad branku.Definitivně rozhodnuto mohlo být čtvrt hodinky před koncem. Po Fládrově standardce si odražený míč na malém vápně našel Nekuda, ale pohříchu netrefil zařízení. V samotném závěru nechal ještě Koudelka vyniknout Rohela, když ten zlikvidoval jeho střelu do vinglu.Nic víc se nestalo a Prostějov zvýšil v čele tabulky náskok před svým soupeřem na čtyři body.

MFK Vítkovice
Tomáš Pohorelli, asistent trenéra MFK Vítkovice: „Z naší strany to bylo hodně smolné utkání. Ve finále je samozřejmě jedno, jestli jsme hráli dobře nebo špatně, prostě jsme prohráli. Oba poločasy jsme na hřišti dominovali a soupeř vytěžil vyloženě z minima maximum. S výkonem týmu jsme jistě spokojeni, ale dnes jsme prostě neměli štěstíčko a tak to někdy ve fotbale bývá. Není konec světa a pojedeme dál. Odpočineme si a připravíme na dalšího soupeře“

1.SK Prostějov
František Jura, trenér 1.SK Prostějov: "V prvním poločase jsme působili zakřiknutě, snad tím prostředím. Soupeř hrál dobře a my se prostě nechytli. Soupeř nás naštěstí vlastní chybou a darovanou penaltou dostal do hry. V šatně jsme si něco řekli a druhá polovina už byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Prohrávali jsme a podruhé otočili zápas – to je nejcennější devíza, tmelící kolektiv. Vše samozřejmě není ideální, to bychom hráli minimálně o úroveň výš, ale pracujeme na zlepšení. Chceme a budeme dál bojovat“

P. Rohel [-] - R. Coufal [-] , F. Korneta [-] , O. Cverna [-] - M. Lukáš [-] (78. R. Bystrý [-] ) , O. Dvořák [-] (83. A. Taraba [-] ) , P. Wojnar [-] , A. Hruzík [-] - V. Mišínský [-] (71. M. Kovář [-] ) , Z. Musiol [-] , M. Kovařík [-]

T. Bureš [-] - M. Hirsch [-] , A. Rus [-] , M. Sus [-] - L. Zelenka [-] , J. Koudelka [-] (89. P. Krejčíř [-] ) , J. Pančochář [-] , Z. Fládr [-] - K. Kroupa [-] , M. Machálek [-] (71. M. Sečkář [-] ) , P. Nekuda [-]

ŽK: 37. O. Cverna , 37. O. Dvořák , 89. R. Bystrý - 70. J. Pančochář , 90. T. Bureš .
Místo: tráva. Počet diváků: 712. Rozhodčí: Mikyska Jan - ČERNÝ Josef, DROZDY Luboš.