12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2021-2022

61. L. Leitl (p.) - 5. M. Hojda , 25. P. Javorský , 48. V. Černý
27

Dlouho očekávané derby domažlického okresu v krajském přeboru se odehrálo v sobotu 16.10.2021. To přilákalo 225 diváků, počasí fotbalu přálo a diváci se nakonec dočkali čtyř branek.

Vyšel první roh

Hosté na svého soupeře vlítli už od prvních minut. Po prvním rohu se navíc ujali vedení, když se k odraženému míči dostal Miroslav Hojda a v 5. minutě to tedy bylo 0:1. Pro Tlumačov to byla hned rázná facka, po které se vzpamatovali a byli Domažlicím rovnoceným soupeřem. Několikrát se dostali do nebezpečných příležitostí, ale vázla přesnější koncovka, nebo se na poslední chvíli dostavila obrana hostů.

Když pak nezvládli dalších 20 minut srovnat, dostali domácí přídavek. Na levé straně vybojoval míč Neumann, přenesl jej doprava na Peroutku a ten vybídl k zakončení nabíhající dvojici Jahn - Javorský. První jmenovaný nakonec míč pouště, a Pavel Javorský tak měl snadnou práci umístit míč k tyči.

Velkou šanci měli domácí deset minut před přestávkou, ale na několikrát neuspěli a míč navíc skončil na rohu.

Černý rozhodl po přestávce

Běžela 48. minuta zápasu a Domažlice se dostaly do tříbrankového vedení, po precizním přímém kopu, který zahrál Vojtěch Černý, po faulu domácího Malíka ve vzdálenosti 25 metrů od brány. To byla zřejmě rozhodující branka utkání, jelikož posléze hosté už zkušeně hlídali, i když se několikrát musel činit hostující brankář, když před ním vypluli útočníci Tlumačova, nebo čelil pěkným střelám ze střední vzdálenosti.

Branku domažličtí obdrželi pouze po hodině hry z pokutového kopu, který proměnil kapitán Luděk Leitl. Faul byl ale ze strany hostujícího Sloupa zbytečný, na hranici vápna.

Na obou stranách se ještě oba týmy dostaly do zajímavých, i gólových šancí. Domácí se snažili o snížení, hosté využívali rychlých protiútoků a kombinační hry po zemi. Ale k nevoli domácím fanouškům se Tlumačovu nepodařilo další branku vsítit. V závěru se pak nechal po druhé žluté kartě vyloužit domácí Copák, za nevhodný ústní projev k rozhodčímu Bogdanovi.

TJ Jiskra Domažlice B
Pavel Javorský, trenér: Věděli jsme, že v Tlumačově nás nečeká nic jednoduchého. Já osobně jsem v Tlumačově ještě nevyhrál za tři body a i tím, že je to derby, bylo o motivaci postaráno. Domácí jsme asi zaskočili naším dobrým vstupem do zápasu, od začátku jsme na domácí nastoupili a odměnou byl gól hned v páté minutě. V aktivitě jsme dál pokračovali a ve 25., po rychlém protiútoku, jsme zvýšili na 2:0. Začátkem druhého poločasu jsme ze standartní situace zvýšili na 3:0. Musím ale uznat, že domácí nic nevzdali a pořád nás ohrožovali dlouhými nákopy za obranu a po naší chybě u lajny a následném faulu, nám snížili na 3:1. Domácím jsme už více nepovolili, zápas zaslouženě vyhráli a z Tlumačova odcházíme všechny tři body. Pro některé naše hráče to bylo první derby a bylo znát, že byli na můj vkus hodně nervózní. Některým se zápas úplně nepovedl a týmovým výkonem jsme to všichni zvládli, za což jsem velmi rád. Derby mělo náboj i emoce, ale z obou stran bylo vše v rámci fair play, a tak to má být. Domácím děkuji za super zápas a my se musíme připravit na další domácí zápas proti Rapidu.