10.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

Souboj rezerv vyhrála Vrchovina

66. P. Němec (p.) - 17. L. Buřval , 23. M. Žák
0

Béčko Žďáru čekal další duel s rezervním týmem, tentokrát přijela Vrchovina, která vyhrála již tři utkání v řadě. Ta si musela dávat pozor na střelce Maria Filippiho, jenž v této sezoně vstřelil devět branek. Střetnutí nakonec lépe vyznělo pro hosty, kteří předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezoně a zaslouženě vyhráli 2:1.

Povedený vstup hostů

Do utkání jednoznačně vstoupila lépe Vrchovina, když se hned v 17. minutě po centru z levé strany krásně trefil Lubor Buřval. Domácí nekladli přílišný odpor. Ve 23. minutě předvedli hosté povedenou kombinaci, na jejímž konci stál výborně hrající Martin Žák a zavěsil do branky Svobody. Vrchovina se i nadále dostávala do dalších brankových příležitostí, měli více ze hry, nicméně skóre se do konce první půle neměnilo a hosté šli do kabin s bezpečným dvougólovým náskokem.

Němec dal domácím naději, obrana Vrchoviny nakonec odolala

Ani druhá půle nepřinesla zlepšení ve výkonu domácích, naopak, byli to hosté, kteří si vytvářeli další šance, vlastní nedůsledností v koncovce však branku nevstřelili, což mohlo tým z Nového Města na Moravě mrzet. V 66. minutě tak přišel zbytečný faul jednoho z hráčů hostí na Maria Filippiho v pokutovém území a Patrik Němec nekompromisně snížil na 1:2. Hosté poté znervózněli, což slibovalo dramatickou koncovku zápasu. V 86. minutě mohlo být srovnáno, hostující hráči po závaru v jejich vápně odvraceli míč až na brankové čáře! Další šance již zbytek zápasu nepřinesl a Vrchovina se tak mohla radovat ze zasloužené výhry.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou B
Vítězslav Machatka, trenér: Z naší strany to bylo nepovedené utkání, Vrchovina byla lepší a zaslouženě zvítězili, za stavu 2:0 jsmě měli světlejší chvilku, to ale nic nemění na tom, že jsme si body nezasloužili. Ty dva slepené góly rozhodly o osudu zápasu

SFK Nové Město na Moravě B
Vít Fagula, hrající asistent trenéra: Předvedli jsme jeden z nejpovedenějších výkonů v této sezoně, hráli jsme opravdu dobře. Vyzdvihl bych především výkon Martina Žáka, který toho hodně odmakal. Jediné, co mě mrzí, jsou neproměněné šance, mohli jsme zápas dohrát ve větším klidu.

F. Svoboda [-] - R. Štursa [-] , P. Machatka [-] , J. Havlík [-] , Z. Peňáz [-] - P. Němec [-] , J. Jun [-] , T. Ločárek [-] (88. J. Dvořák [-] ) - M. Filippi [-] , L. Filippi [-] (64. T. Jelínek [-] ) , L. Jurnečka [-]

P. Šmída [-] - M. Žák [-] , P. Sodomka [-] , L. Buřval [-] (71. O. Follprecht [-] ) , M. Šmída [-] , M. Vašíček [-] , Z. Josífek [-] (76. T. Krejčí [-] ) , D. Bača [-] , V. Fagula [-] , J. Veselý [-] (29. J. Mrkos [-] ) , L. Polnický [-]

ŽK: 10. F. Svoboda - 37. V. Fagula , 44. M. Žák , 75. M. Šmída , 80. O. Follprecht .
Hráči zápasu: P. Němec - L. Buřval , M. Žák .
Místo: Umělá tráva. Počet diváků: 100. Rozhodčí: HOLUB Miroslav - KŮRKA Petr, FRIDRICHOVSKÝ Miroslav.