6.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. B, 2015-2016

14. M. Čermák , 61. M. Ošmera , 68. R. Durda , 75. R. Durda , 80. R. Durda
0

Ani fotbalisté Kojetic nenašli recept jak vyzrát na suveréně vedoucí tým tabulky Horní Újezd a odvezli si pětigólový příděl.

Hubené poločasové vedení domácích

V derby hraném za silného větru byli favoritem domácí, což potvrdili a bez větších problémů zvítězili. Utkání začali aktivně domácí, když měli míč více na kopačkách. V 6. minutě střílel Pivoňka. Ve 12. minutě protáhl Čermák balón po levé straně, ale nedokázal přesně nahrát na volného spoluhráče a tak Míča na dlouhou nohu z úhlu neprostřelil brankáře Kupku. O chvíli později se už domácí radovali a to když po krásné akci Zvěřiny s Durdou postupoval sám na brankáře Čermák a ten se nemýlil 1:0. V 22. minutě hosté zahrávali rohový kop, ale domácí obrana nebezpečí odvrátila. Ve 24. minutě se domácí dožadovali PK, ale zkušený arbitr Čejka rozpažil. V 31. minutě domácí brankář Hradecký pocuchal nervy domácím fanouškům, když špatně odkopl malou domů, ale hosté toho nevyužili.  V 37. minutě aktivní Čermák poslal střílený centr malým vápnem, ale nikdo z domácích nedokázal zakončit. Do konce poločasu mohl skóre navýšit Míča, ale Kupka byl proti.

Kanonýr Radek Durda dal hattrick

Druhá půlka začala náporem domácích díky silnému větru, ale ze sérií čtyř rohů po sobě nic nevytěžili. V 52. minutě mohl zvýšit vedení Dvořák, ale po krásné přihrávce Míči sám před brankářem netrefil přesně. V 60. minutě se už domácí radovali a to když po rohu Čermáka se na malém vápně ocitl sám Ošmera a po krásném zpracování nedal Kupkovi šanci 2:0. V 68. minutě vybojoval Pivoňka na půlce míč a přihrávkou mezi obránce oslovil Durdy k úniku sám na brankáře. Durda sice napoprvé trefil tyč, ale míč se k němu vrátil a dorazil ho do prázdné branky 3:0. V 72. minutě si Čermák vyměnil u postranní čáry míč se Zvěřinou a postupoval z boku sám na brankáře, všiml si Durdy před bránou a pro něj už nebyl problém uklidit míč do prázdné branky 4:0. V 76. minutě hostující Hnízdil trefil z přímého kopu tyč Hradeckého branky. V 80. minutě přihrál Durda na střed Pivoňkovi a ten mu krásně vrátil proti noze a z 25 metrů trefil přesně do šibenice. Poté se utkání už jen dohrávalo a skóre se již neměnilo.

TJ Sokol Horní Újezd
Durda Radek, hráč Horního Újezdu: „ V derby jsme chtěli uspět a naplno bodovat, což se nám povedlo. Myslím, že utkání jsme celou dobu kontrolovali a výsledek mohl být i větší.“

P. Hradecký [-] - R. Durda [-] (88. R. Turoň [-] ) , M. Čermák [-] (86. L. Sejkora [-] ) , K. Kresa [-] (46. F. Dvořák [-] ) , P. Míča [-] (61. M. Veselý [-] ) , J. Pivoňka [-] , M. Zvěřina [-] (81. O. Hradil [-] ) , L. Sláma [-] , M. Veselý [-] , J. Kučera [-] , M. Ošmera [-]

Kojetice
Z. Kupka [-] - P. Buďa [-] , T. Svoboda [-] (70. T. Novotný [-] ) , J. Ujčík [-] (85. M. Otto [-] ) , D. Sochor [-] - J. Sedlák [-] , M. Vaníček [-] , M. Martenek [-] , J. Svoboda [-] , D. Vrbka [-] - L. Hnízdil [-] -

Hráči zápasu: M. Čermák , R. Durda .
Místo: Horní Újezd. Počet diváků: 60. Rozhodčí: ČEJKA Jaromír - BAZALA Petr (N), KUBA Kamil (N).