--

--

Komárov doma získal další cenné body v krajském derby s Tochovicemi

17
Tochovice bodově strádají a mladé mužstvo pod vedením trenéra Šlechty je předposlední v tabulce. Ten však s týmem věří, že se ode dna brzy vyhoupnou a pokusí se usadit v klidných vodách divizní tabulky. Komárov pak lépe získává body na domácí půdě, kde je vždy podporován početnou kulisou místních příznivců. Nebylo tomu jinak ani tentokrát a diváci mohli slavit výhru 3:0.

FK Komárov
Luděk Kaufman, kapitán: Uvědomovali jsme si důležitost zápasu s Tochovicemi, protože tabulka je stále vyrovnanější a každá domácí ztráta o to víc bolí. První poločas byl herně vyrovnaný, ale my jsme po hezké akci z pravé strany dali Kubou Lukavským gól na 1:0. Pak jsme ještě nevyužili 2 velké šance a tak jsme šli do kabin s jednobrankovým náskokem. Na začátku 2. poločasu udělali hosté chybu a my ji potrestali druhým gólem, kdy se po střele Ondry Langa prosadil z dorážky Adam Vokáč st.. Hosté sice pak drželi balon, ale jejich akce většinou končily před našim vápnem. My neproměnili další brejkové situace, kdy jsme šli osamoceni na brankáře, ale na konci zápasu se po akci Dani Klimeše prosadil střelou na zadní tyč Břízka, a tak zápas skončil našim zaslouženým vítezstvím. K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, za celých 90 minut jsme soupeře nepustili do žádné vážnější šance. Myslím, že celý mančaft podal kvalitní a poctivý výkon, přesto bych vyzdvihnul Dana Klimeše, který po celý zápas z pozice pravého beka skvěle bránil a k tomu se zapojoval do útočných akcí a připravil i třetí branku.

SK Tochovice
Erik Šlechta, trenér: Zápas z našeho pohledu nevypadal, jak jsme chtěli. Chtěli jsme se vyvarovat chyb a hrát fotbal, kterým se chceme prezentovat. Místo toho jsme první a druhý gól soupeři darovali a to se nám stávat nemůže. Chyběla mi tam ještě větší chuť jít za vítězstvím. Máme nejmladší tým v soutěži a trochu se nám to ukazuje v těžších chvilkách, kdy potřebujeme víc vůdců, co to budou chtít zlomit. Máme 2 zápasy a musíme je zvládnout. To je teď náš cíl.