--

Uničov porazil Hlučín a slaví druhou výhru v sezóně

5. D. Bača , 7. A. Krč , 83. A. Krč
7

Třetí podzimní kolo MSFL je dohráno a jisté je, že se stoprocentní bodovou bilancí zůstává v čele tabulky osamocena Kroměříž. Celkem povedený vstup do soutěže zažívá i Uničov, který si připsal v domácím zápase s Hlučínem druhou výhru ze tří zápasů a posbíral již 6 bodů.

Za sedm minut bylo po zápase

Pro oba týmy šlo o anglický týden, když oba týmy odehrály v týdnu zápasy domácího poháru.

Domácí se k tříbodovému zisku přiblížili hned v úvodních minutách, kdy si zajistili rychle dvoubrankový náskok.

Nejdůležitější okamžiky zápasu přinesla úvodní desetiminutovka. Už v 5. minutě hlučínská defenzíva kapitulovala poté, co odražený míč z rohového kopu dopravil do sítě domácí Bača  - 1:0.

Aby toho nebylo málo, tak v 7. minutě Hlučín prohrával o dvě branky. Krč se individuálně uvolnil na hranici pokutového území a nádhernou šajtlí nedal hostujícímu Lapešovi žádnou šanci - 2:0.

Rychlé góly Uničovu dodaly sebevědomí, zatímco Hlučín se dlouho hledal. S přibývajícími minutami se hosté začali osmělovat. Nejblíže korekci skóre byl Lehnert, jenže trefil břevno.

Poločas tak skončil 2:0.

Domácí si výhru pohlídali

Na začátku druhého dějství měl slibné příležitosti domácí čahoun Komanda, ale v minisouboji byl úspěšnější brankář hostí Lapeš.

Hlučín se těžko dostával do šancí, a když už střídající Ptáček obehrál gólmana, z úhlu pálil mimo.

Nakonec ještě jednou udeřili domácí. Ve velké pohodě hrající kanonýr Krč obdržel uvnitř pokutového území adresnou přihrávku a jak jinak než pohotovou šajtlí opět překonal Lapeše - 3:0 v 83. minutě.

Hlučín si v sezóně připsal už druhou porážku.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: "S výkonem mužstva jsem nespokojený. Tentokrát se nám to nepovedlo. Rozhodlo se už na začátku. Špatný vstup do zápasu si nedokážu vysvětlit. Zřejmě jsme byli myšlenkami ještě v autobuse. Ani potom jsme se ale směrem dopředu moc neprosazovali, když jsme si vytvořili jen pár šancí."