--

--

Kroměříž pokračuje na vítězné vlně

7

Třetí podzimní kolo MSFL je dohráno a jisté je, že se stoprocentní bodovou bilancí zůstává v čele tabulky osamocena Kroměříž. Povedený vstup do soutěže potvrdila výhrou na hřišti nováčka soutěže Frýdlantu nad Ostravicí, který však nedal svou kůži zadarmo a o výsledku se rozhodlo až v posledních patnácti minutách hry.

Dvě zranění domácích v první půli

Kroměříž byla v utkání favoritem a chtěla navázat na výhry z úvodních dvou kol soutěže.

Domácí hráči od úvodních minut se soupeřem drželi krok a nepouštěli ho do výraznějších gólových situací.

Na trávníku byla znát technická kvalita a vyspělost hostí, ale Frýdlantští vše doháněli svoji bojovností a houževnatostí.

Bohužel pro domácí přišla v úvodním poločase dvě nucená střídání po zraněních klíčových hráčů. Njeprve se zranil a nuceně střídal bek Martin Indra a ke konci poločasu zkušený forvard Adam Varadi.

První polovina střetnutí i tak skončila bez branek.

Hosté si nakonec odváží tři body

V druhém poločase to bylo hlavně o tom, zda domácí odolají tlaku soupeře, který čím dál více sílil.

Nerozhodný výsledek svítil na ukazateli skóre až do 75. minuty. Do té doby neproměnili hosté dvě velké šance, ale nakonec je to nemuselo mrzet.

Čtvrthodiny před koncem na Votavovu střelu z dálky zareagoval nejlépe kapitán hostí Matoušek a jemnou tečí hlavou poslal míč za Švrčinovy záda – 0:1.

Hosté se uklidnili a v 83. minutě potvrdil jejich tříbodový zisk Mlčoch - 0:2.

Kroměříž se tak osamostlila na čele MSFL se ziskem devíti bodů, domácí mají na kontě prozatím tři.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Martin Šrámek - trenér: Myslím si, že jsme i přes porážku odehráli slušný zápas, hlavně v prvním poločase jsme drželi s favoritem krok. Škoda jen, že nás pak poznamenala dvě zranění, která přišla ještě v prvním poločase. To bylo vcelku citelné oslabení pro další průběh střetnutí."

SK Hanácká Slavia Kroměříž
Bronislav Červenka - trenér: „Když jsme ve druhém poločase neproměnili dvě obrovské šance, utkání se chýlilo k bezbrankové remíze. Kluci si ale za tím pořád šli, dobře pracovali. Bylo aktivní, nabízeli se, kombinovali a zápas prvním gólem nakonec zlomili. Soupeř zahrozil jenom v prvním poločase po nějaké standardce. Byla tam pro nás těžší situace, závar. Jinak ve druhé půli jsme ho prakticky nepustili do jediné šance."

J. Švrčina [-] - P. Literák [-] , J. Juříček [-] (90. D. Kulhánek [-] ) , M. Švrček [-] , M. Hladík [-] , Z. Staněk [-] , A. Varadi [-] (46. R. Šafner [-] ) , D. Kučera [-] (79. J. Svatonský [-] ) , O. Škorik [-] , M. Indra [-] (20. V. Hajnoš [-] ) , B. Velička [-]

J. Dostál [-] - D. Jambor [-] (74. M. Surynek [-] ) , Š. Vyhlíd [-] , T. Jeleček [-] , T. Matoušek [-] (90. J. Novotný [-] ) , M. Sedlák [-] (90. P. Vytiska [-] ) , E. Mlčoch [-] , M. Votava [-] (77. Š. Chwaszcz [-] ) , M. Cupák [-] , O. Tiahlo [-] , P. Zavadil [-]

ŽK: 36. M. Hladík , 51. P. Literák , 62. B. Velička - 69. T. Matoušek .
Počet diváků: 253. Rozhodčí: Poláček David - VEJTASA Simon, JURAJDA David.