--

Kroměříž nadělila půltucet

19. J. Bystřičan (vl.) , 41. M. Němec (vl.) , 46. T. Matoušek , 68. Š. Chwaszcz , 76. M. Surynek , 83. M. Cupák
10

Šestým kolem pokračovala od čtvrtka do neděle soutěž MSFL. Po šesti odehraných kolech zůstává stále bez ztráty bodu v čele Kroměříž, která tentokrát nadělila půltucet branek Vítkovicím. Druhé jsou i nadále neporažené Rosice a na třetí příčku se vyšvihl Hlučín.

Do poločasu bylo hotovo

První a poslední tým soutěže se utkal v rámci 6. kola MSFL a podle toho také utkání vypadalo.

Hrálo se na jednu branku a na první branku se dle počtu šancí domácích čekalo poměrně dlouho.

Navíc první dvě branky byly vlastní, a to podtrhlo představení hostí. v 19. minutě si dal vlastňák Bystřičan - 1:0 a koncem poločasu ve 43. minutě Němec - 2:0.

Ještě před odchodem do šatem se přeci jen domácí dočklai gólu z vlastní kopačky, když se prosadil Matoušek - ve 45. minutě 3:0.

Tři góly i ve druhé půli

Stejný počet branek padl i ve druhé půli, když se prosazovali opět jen domácí hráči.

Nejprve se v 68. minutě prosadila předsezónní posila Chwaszcz a bylo to 4:0.

V 76. minutě upravil už na 5:0 Surynek a půltucet trefil v 83. minutě Cupák - 6:0.

Kroměříž má tak v čele tabulky dvoubodový náskok na Rosice a hosté zůstavají bez výhry poslední.

SK Hanácká Slavia Kroměříž
Bronislav Červenka - trenér: „Podobný zápas jsem čekal. Vítkovice jsem viděl v několika zápasech. Sice se snaží, běhají, ale na druhé straně mezi velké rezervy v obraně, což potrestalo třeba Slovácko B. Věděl jsem, že když budeme hrát rychle a přesně, vytvoříme si brankové příležitosti, což se i stalo. Bohužel realizace ve finální fázi a zakončení nebyla úplně přesná. Klidně jsme mohli zvítězit daleko větším rozdílem. A je to škoda, protože tam byla spousta momentů, které jsme řešili nekoncentrovaně. Kdyby tam od nás bylo více přesnosti a správné finálního řešení, mohli jsme potěšit diváky ještě víc. Soupeř toho totiž měl plné zuby a už tolik nebránil. Od začátku se hrálo na jednu bránu. Je také škoda, že jsme na první gól čekali poměrně dlouho."

J. Lebánek [-] - T. Machálek [-] (62. Š. Chwaszcz [-] ) , Š. Vyhlíd [-] , T. Jeleček [-] , T. Matoušek [-] (77. A. Houser [-] ) , M. Sedlák [-] (69. D. Jambor [-] ) , E. Mlčoch [-] (62. D. Plecitý [-] ) , M. Votava [-] (62. M. Surynek [-] ) , M. Cupák [-] , O. Tiahlo [-] , P. Zavadil [-]