--

Velké Meziříčí konečně za tři body

4. A. Plichta , 57. P. Dolejš , 65. R. Šuta - 17. V. Pak , 55. J. Rolinc (p.)
6

V předposledním kole podzimní části soutěže se Velké Meziříčí konečně dočkalo tří bodů, když doma přehrálo Hranice 3:2.

1:1 do poločasu

Od 17.9. 2022 čekal domácí tým na výhru v podzimní části MSFL. V nedělním domácím zápase proti Hranicím byla tato nepříznivá série ukončena.

Hned ve 4. minutě se domácí tým dostal do vedení, když po centru Šuty uklidil míč do soupeřovi branky Plichta - 1:0.

Hosté dokázali brzo odpovědět. V 17. minutě se k odraženému míči dostal Pak, který našemu brankářovi Dubcovi přesným zakončením nedal šanci - 1:1.

Do konce poločasu se skóre nezměnilo.

Domácí berou tři body

Ve druhém poločase šli do vedení hosté.

Obránce Sysel zahrál ve vápně nešťastně rukou a rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Rolinc - 1:2.

Domácí mužstvo dokázalo bleskově vyrovnat, míč si ve velkém vápně našel Plichta, který pobídl přihrávkou Dolejše a ten překonal Spurného - 2:2.

V 65. minutě sehrál domácí tým krásnou akci, když Vašíček uvolnil na křídle Dolejše, který centrem našel Šutu a ten trefil balón jak bylo třeba, gólman Spurný byl bez šance - 3:2.

Do konce zápasu hrozili už pouze hosté, svými zákroky je však vychytal brankář Dubec.

FC Velké Meziříčí
Jan Šimáček - trenér: V zápase jsme potřebovali nutně 3 body a jsem rád, že se nám to podařilo. Soupeř mě mile překvapil a pokud bych měl být objektivní, tak si nezasloužil prohrát. Fotbal ale není spravedlivý o čemž jsme se my sami na podzim několikrát přesvědčili. Za 3 body vděčíme hlavně Adamovi Dubcovi v bráně a skoro maximální efektivitě v útoku.

A. Dubec [-] - R. Šuta [-] (92. D. Bílý [-] ) , J. Vašíček [-] , P. Mucha [-] , P. Dolejš [-] , M. Malata [-] , M. Sysel [-] , M. Malata [-] (71. L. Štourač [-] ) , A. Plichta [-] , T. Franěk [-] (85. A. Havlík [-] ) , D. Karmazín [-]