6.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

69. R. Žurek (p.) , 81. R. Žurek , 87. S. Pravda
27

Čkyně do utkání nenastoupila v kompletní sestavě a hosté toho náležitě využili.

Blaník výbornou obrannou činností bral domácím sílu a chuť a v 2. půli pak přebral iniciativu a chladnokrevně proměnil své śance. Čkyně bojovala až do konce ,ale pozorná obrana Blaníku jim žádnou větší šanci nedovolila. Také vytrvalost domácích bubeníků byla obdivuhodná a celý zápas se odehrál v nádherné fotbalové atmosféře k níž přispělo i poćetné obecenstvo z MEXICA.

ZASLAL: Miroslav Mottl

SK Čkyně
Jan Děd (trenér): Dnešní utkání lze rozdělit na dva rozdílné poločasy. Ten první byl z naší strany zodpovědnější. Druhý naopak úplně hloupé nesmyslné chyby. Výsledek hovoří jednoznačně. Rozhodli, ale detaily. Soupeři gratuluji za prakticky bezchybný zápas. Dnes nám nezahrál střed obrany bohužel. První gól místo odkopu, třeba na aut vymyslime malou domu, kterou vystihl Žůrek a gólman byl u míče pozdě a tak na dlouhou nohu fauloval. Penaltu proměnil sám postižený. Paradoxně v době kdy jsme se začali prosazování ve hře po stranách. O chvíli později rozehrajeme nesmyslně roh myslím a vzadu necháme úplně v klidu nepokrytě bez zajištění 2 na 2. Tohle se nevidí v žákách. Navíc to Strunkovice narozdíl od nás dokáží 1 na 1 udržet a my ani nejsme schopni to přerušit takticky faulem. Voda na mlýn pro Žurka 0:2. Třetí gól opět jako přes kopírák. Opět nepřerušíme faulem situaci 1 na 1 nebo 2 na 2. Situace se tak vyvinula 3 na 1, když útok podpořil i kraj i obránce Pravda a v klidu dostal přesnou! nahrávku do lepší pozice a sám na gólmana nezaváhal. 0:3. Ptám se kde v tu chvíli byl např. náš krajní záložník? Bohužel v utkání kromě par standartek a rohů jsme si nevytvořili vůbec nic a tak zaslouženě po absolutně netakticky zvládnutém 2.poločase zaslouženě berou body Strunkovice. Jen poznámka k naší hře. Pokud hrajeme utkání v domácím prostředí na takovém terénu s jednou žlutou pro gólmana a střídajícím hráčem v samém závěru pak je něco špatně, obzvlášť když potřebujeme bodovat. Je třeba se nad tím trošku zamyslet. Protože bezkontaktním fotbalem moc body nezískáte, především doma! Děkujeme domácím fanouškům za podporu.

TJ Blaník Strunkovice
Václav Beneš (trenér): Znovu další těžké utkání. První poločas byl z obou stran opatrný, prim hrály spíše obrany. Šancí na obou stranách bylo minimálně. Druhý poločas byl úplně o něčem jiném. My hru trochu vysunuli, zlepšili rozehrávku a začali si vytvářet šance. Nejdříve se kluci zastřelovali, ale pak to vzal Roman Žurek na sebe a dvakrát skóroval. Dnešní vítězství je pro nás hrozně důležité a velmi si ho ceníme.