12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Petřín opět prohrál a již se tabulkou propadá, rozhodl Křivánek

30

Bodové obrození zažívají po nevydařeném vstupu do soutěže hráči Holýšova, kteří navázali i nyní na velmi vydařený výkon z Chotíkova navázali doma proti plzeňskému Petřínu. Opět u toho byl novic v týmu, Lukáš Křivánek.

Jednu z prvním velikých šancí měli domácí fotbalisté ve 20. minutě, když ve skluzu musel odkopávat před adresátem precizní přihrávky Černohorského míč do zámezí petřínský Maxa. Zdálo se, že hosté hrají bez chuti nebo zápalu, který měli na začátku sezóny a tak jedním z mála šancí byla pouze nepřesná střela Kotěšovce zpoza vápna ve 35. minutě. Za to domácí hráli dobře, aktivně a několikrát již byli na dosah branky. Té se dočkali ve 39. minutě, když si na přihrávku od Štěpána zaběhl Lukáš Křivánek a bombou nad Edelmanovo hlavu poslal svůj tým do vedení.

O pár chvilek později se ale na půlce hřiště vůbec nepředvedl domácí Radek Kraus, který zbytečným skluzem dojel petřínského Jakuba Veselého, jenž musel následně pro zranění střídat. Domácí ještě před jeho vystřídáním využili početní výhody a po Křivánkově centru za obranu se sám na Edelmana řítil Stanislav Staněk a obstřelem na zadní tyč navýšil vedení. Zde se možná projevila jedna z bizarností fotbalových pravidel, kdy faulovaný tým čelí kvůli ošetřování svého hráče početní nevýhodě a faulující hráč je do návratu soupeře na hřiště svému týmu plně k dispozici, čímž minimálně umožní získat početní výhodu.

Ve druhém dějství se do toho hosté obuli a rychlý fotbal nahoru - dolu mohl vyplynout v branku. Bohužel pro ně se tak stalo do jejich sítě. Černohorský před svým vápnem vypíchl míč soupeři, skvěle našel ještě před půlící čárou Křivánka, který utekl jedinému bránícímu hráči, položil na zadek Edelmana a do prázdné brány uklidil na 3:0. I když si to hosté stále aktivní hrou nechtěli přiznat, v tu chvíli se rozhodlo o vítězi. V 65. minutě mohl po dalším protiútoku zvýšit vedení domácích Šperl, ale jeho pokus o přelobování brankáře skončil téměř na silnici. Na druhé straně se do gólovky dostal Klich, ale míč se mu svezl po vnějším nártu a zamířil na tenisové kurty.

Pokračoval atraktivní otevřený fotbal. Šperl si vylámal zuby na Edelmanovi a Křivánek díky teči přestřelil. Na druhé straně zbytečně nepřesně centroval Jandoš. Další únik měl na svědomí Křivánek, ale i on dloubl moc vysoko a míč přeletěl břevno. Další šanci opět zahodil Šperl. Ani tento poločas si ale nevybral daň v podobě zranění petřínského hráče. Maxu do půlce nesmyslně do horní části zad a hlavy dojel domácí Staněk a jelikož hosté už neměli nikoho na střídání, dohrávali v deseti. Alespoň částečnou satisfakcí za ne úplně špatným ofenzivním výkonem byla hostům branka v 92. minutě, když Šulc přeloboval celou obranu Holýšova a na zadní tyči doklepával do odkryté sítě Marek Jandoš.

FK Holýšov
Štěpán Hirschl, trenér: Víme, že soupeř je běhavý, tak jsme na půlící čáře chtěli zachytávat jeho rozehrávku. Dařilo se nám to a z rychlých protiútoků jsme dávali góly a měli spoustu dalších šancí. Naprosto zasloužená výhra s kvalitním soupeřem.

SK Petřín Plzeň B
Jaroslav Levý, trenér: Utkání se nám vůbec nepovedlo. Bohužel, ani týmový výkon a ani individuální výkony většiny jedinců nebyly takové, jaké bychom si představovali. Domácí se po delší době sešli v kompletní sestavě a dali našim mladíkům lekci z efektivity. My se poslední dobou na góly hrozně nadřeme a navíc nejsme ani schopni herně dominovat. Když se k tomu přidají chyby, které dokážeme na hřišti vyprodukovat, těžko pak můžeme pomýšlet na dobrý výsledek. Já jen pevně věřím, že si z toho vezmeme ponaučení do dalších zápasů a ty pak dokážeme zvládnout jak herně, tak výsledkově.

FK Holýšov
M. Zach [-] - R. Kraus [-] , S. Staněk [-] , J. Kadar [-] (85. T. Syrovátka [-] ) , L. Křivánek [-] (84. Y. Levchenko [-] ) , T. Michálek [-] , V. Šperl [-] , J. Valachovič [-] , M. Černohorský [-] , Z. Štěpán [-] (60. D. Šobr [-] ) , D. Zavadil [-]

D. Edelman [-] - D. Voves [-] (64. P. Jílek [-] ) , A. Rada [-] , L. Maxa [-] , J. Tětek [-] , L. Kotěšovec [-] (60. M. Jandoš [-] ) , M. Vanc [-] (46. P. Klich [-] ) , M. Štefl [-] , M. Trojovský [-] , J. Veselý [-] (45. P. Škarda [-] ) , J. Zíma [-] (46. J. Šulc [-] )

ŽK: 44. R. Kraus , 85. S. Staněk , 90. D. Šobr .
Hráči zápasu: L. Křivánek .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: MIFKOVÁ Hedvika - ŠPINDLEROVÁ Zuzana, PETRŽELKOVÁ Kateřina.