12.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2022-2023

Solnice vyhrála v posledním Kostelci nad Orlicí

14

Lídr soutěže nezaváhal v Kostelci nad Orlicí a připsal si další tři body.

Michael Ptáček zařídil vedení Solnice

Souboj prvního celku s posledním nepřinesl jednoznačnou záležitost, jak by se asi očekávalo. Lídr tabulky ze Solnice si však přece jen dokráčel pro tři body, když si pomohl dobře zahranými standartními situacemi.

První branka utkání se dostavila chvilku před poločasem. Ve 42. minutě se po rohovém kopu prosadil hostující obránce Michael Ptáček, který zařídil poločasové vedení pro svůj tým. 0:1.

Solnice si výhru pohlídala

Hostující celek i ve druhém poločase dobře kombinoval, ale lepší finální fáze jim scházela k vypracování si větších brankových příležitostí. Stejně jako v prvním dějství, tak i v tom druhém se Solnice prosadila po standartní situaci. V 64. minutě se centrovaný míč Motla odrazil v pokutovém území až k Michaelu Ptáčku, který opět prostřelil domácího brankáře Matouška. Pro hostujícího obránce to byla druhá trefa v utkání. 0:2.

Kostelec nad Orlicí nedokázal utkání zdramatizovat, a tak si první celek krajského přeboru připsal další tři body.

Fotogalerii připravila Eva Šebová Zemanská. Děkujeme.

FK Kostelec nad Orlicí
Kamil Kaplan (trenér): "Rozdíl v postavení v tabulce v dnešním utkání nebyl tolik znatelný. O vítězství favorita rozhodlo lepší zvládnutí zahrávání standardních situací. Nicméně vítězství soupeře bylo zasloužené."

SK Solnice
Pavel Potužník (trenér): "Dnes se nám ve finální fázi nedařilo. Domácí se snažili a nedali nám ani metr hřiště zadarmo. Opticky jsme sice měli více ze hry, ale naše snaha končila na velkém vápně domácích. Museli jsme si nakonec pomoci standardkami a díky nim vezeme do Solnice tři body."

T. Matoušek [-] - P. Dyrc [-] (70. O. Bečka [-] ) , M. Kytlík [-] (89. J. Havel [-] ) , R. Müller [-] , R. Dostálek [-] , M. Plocek [-] , O. Kotyza [-] (73. A. Poledno [-] ) , M. Pups [-] , K. Kaplan [-] , L. Říha [-] , P. Klapal [-]