11.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2022-2023

--

Pelhřimov opět veze body domů

27

První poločas

Do utkání jsme vstoupili bez klasického hroťáka s úmyslem zhustit střed hřiště, jsme nastoupili s pěti záložníky. Bohužel hned v 5´ minutě pro svalové zranění šel z placu Marek Jašek, kterého nahradil Michal Němec. V 9´ minutě se do velké šance dostal Pálát. Po centru Šmardy jen těsně přestřelil branku hostů. Uklidnění hostujíciho favorita přišlo v 17´ minutě. K trestnému kopu z vápna se postavil Niederle který na nic nečekal a chytrou střelou poslal Pelhřimov do vedení. Naše slibně rozvíjejicí šance bohužel brzdila rychlost provedení, protože času na výmýšlení nám hosté opravdu moc nedávali a tak naše zakončení postrádalo přesnost. I hosté se dostali do několika vyložených příležitopstí. Síť za naším brankářem se jim však rozvlnit nepodařilo. Nejduležitější momenty první půle rozhodla sedmi minutovka, která započala v 35´ minutě, kdy se trefil hostující Morava. V 41´ minutě se nám podařilo po rohu snížit Milanem Lašem. Místo uklidnění hry a čekání na poločasový hvizd jsme však vyrobili hrubou chybu na levé straně hřiště. Němec svou těžkou přihrávkou poslal hosty do přečíslení a Moravovo zakončení si do vlastní sítě přizvedl Jarý. Do kabin se tak šlo za stavu 1:3.

Pelhřimov si poločas pohlídal

Do druhé půle už nastoupil Kučera a my se vrátili ke klasickému rozestvení se dvěma útočníky. Náznaky šancí jsme měli hned v úvodu druhé půle. Adamenko vyprášil rukavice hostujícímu brankáři a z následného rohu chyběl větší důraz. Do vápna hostů jsme se dostávali po dobře zahrávaných standartkách, chyběla však přesnost ve finální fazi a zakončení ke gólu nevedlo. Našich ztrát na polovině soupeře hosté využívali k ukázkovéímu přechodu do útoku a větrali naši obranu, která horko těžko odolávala. Gól ze svých šancí však hosté nedali a tak jsme jim museli opět trochu pomoci. Po zbytečně složitých přihrávkách u autové čáry se dostal k míči Niederle, který postupoval s kraje hřiště k naší brance. Zřejmě i sám pbyl řekvapen kolik dostal času a místa se prosmýkl až na hranici velkého vápna a trefil se přesně k tyči. Po této brance již nebyla fyzická a ani psychická síla s výsledkem něco udělat. Velice dobře organizovaný soupeř nás již k ničemu nepustil a zaslouženě si odvezl všechny body.