13.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2022-2023

44. Z. Starý (vl.) , 70. J. Žalud - 39. D. Požár , 71. P. Lhoták , 76. J. Liška
32

Dvě rychlé branky zajistily hostům tři body.

Po půli nerozhodně

V 7. minutě si z levé strany navedl míč do středu Žalud, ale střílel vedle. Na druhé straně ránu Janů kontroloval Hořínek. V 9. minutě si vylámal na Chrástovi zuby Kuřítko, jehož tečovaná střela skončila v rukavicích brankáře hostů. Poté centroval Dvořák, který našel Požára, ale ten zakončil slabě. Následně se před Chrástem zjevil Žalud, ale centr z pravé strany vůbec netrefil. V 39. minutě napřáhl za hranicí velkého vápna po pěkné kombinaci Požár a jeho slabá střela překvapivě propadla za Hořínka – 0:1. Domácí stihli do přestávky srovnat. Dlouhé autové vhazování líznul Starý a míč zapadl do sítě – 1:1.

Hosté v závěru rozhodli

Hosté po přestávce zabrali a soupeře zatlačili. Nejdříve po Lhotákově akci nedostali míč do sítě Máček s Jinkem. Hned na to pálil z vápna Požár, ale Hořínek se tentokrát vyznamenal. Dvakrát zkoušel štěstí Jinek, ale poprvé byla jeho střela zblokována a poté narazil na Hořínka. V 70. minutě tak přišel trest. Osamocený Žalud dostal na středu pole hodně prostoru a nadvakrát poslal domácí do vedení – 2:1. Hosté nesložili zbraně a rychle vyrovnali. Jinek poslal do sóla Lhotáka, který nekompromisně srovnal – 2:2. Domácí mohli jít znovu do vedení, ale Vavřínkovu střelu k tyči vyškrábl Chrást na rohový kop. Na druhé straně si našel Skryjův centr Liška a jeho hlavička skončila v síti – 2:3. Liška mohl přidat i další gól, ale trefil jen obránce na brankové čáře. Podobnou šanci měl i Vrbas. Domácí se k tlaku nedostali.

SK Transformátor Počítky
Rostislav Ptáček (vedoucí): Bez několika hráčů základní sestavy jsme podali dobrý výkon a k bodům bylo blízko. Soupeř ale prokázal kvality a odvezl si všechny tři body.

FK TJ Radešínská Svratka
Martin Mužátko (trenér): V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie, ve které jsme se srovnávali s malým hřištěm i novým rozestavením. Po pauze jsme zahodili několik šancí a domácí nás potrestali. Naštěstí jsme rychle srovnali a nakonec přidali i vítěznou branku. Kluky musím pochválit za to, že je inkasovaná branka nepoložila a že závěr odehráli tak, že soupeře vůbec nepustili do tlaku.

J. Hořínek [-] - L. Sláma [-] , M. Řeháček [-] , M. Landsman [-] , J. Peška [-] - M. Zelený [-] , O. Zajíček [-] , O. Toman [-] , P. Beneš [-] - J. Žalud [-] , M. Kuřítko [-] (54. J. Vavřínek [-] )

P. Chrást [-] - A. Jinek [-] (81. F. Vrbas [-] ) , Z. Starý [-] , T. Rous [-] , P. Lhoták [-] , V. Skryja [-] , J. Máček [-] (54. J. Liška [-] ) , D. Požár [-] , M. Blaha [-] , J. Janů [-] , L. Dvořák [-] (74. P. Staněk [-] )

ŽK: 12. M. Řeháček , 28. M. Landsman , 58. J. Žalud , 81. M. Zelený - 27. V. Skryja , 55. L. Dvořák , 81. P. Staněk , 90. P. Lhoták .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: ZADINA Petr - VALÍČEK Adam, MUZIKÁŘ Ondřej.