12.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. A, 2022-2023

--

--

Dolní Hbity byly pro Obořiště velké sousto

2

Příjemné počasí nalákalo do sportovního areálu v Dolních Hbitech nadprůměrnou návštěvu nejenom domácích příznivců, ale i hostujících fans. Po důkladné rozcvičce už bylo vše připravené k úvodnímu výkopu.

V roli favorita hrající Obořiště začalo lépe a prvních 15 minut měli mírnou převahu a však bez nějaké větší gólové šance. Poté se hra začala srovnávat a po první střele Hbitských těsně vedle, se dalo tušit že obořišťáky nečeká nic lehkého. Další střela domácího Vostárka již měla gólové parametry. 24. minuta - 1:0. Záhy přišla první i poslední povedená kombinace Obořiště a byla gólová, Salinger poslal po křídle Novotného, ten našel na vápně Pavlíka který si poradil s posledním obráncem a následně i s brankářem domácích. 28. minuta - 1:1. Že to tam začne padat však zůstalo jen u představy obořišťských hráčů, jejich pomalost a nedůslednost předcházela gólu Josefa Langa, kterého bez nějakého většího vzdoru nechali skórovat. 39. minuta - 2:1.

Poločas: TJ SOKOL DOLNÍ HBITY - FK OBOŘIŠTĚ 1920 2:1

Ani po přestávce to obořišťákům "nelepilo", do vápna soupeře se dostávali jen sporadicky a Hbity byli ti, kdo udával tempo hry. Když se Lang trefil podruhé začínalo být zle. 61. minuta - 3:1. To už se pomalu začínal přesouvat na hrot obořišťský střelec Vobr, jenž opět zaskakoval na pozici stopera. Ale ani to však tížené ovace nepřineslo. Důsledná obrana Hbit nám ukazovala, jak jednoduše se dá hrát fotbal - Balón vezmu, napálim dopředu, tam ho vybojujem a dáme góla. Nutno podotknout, že vybojovat balón v osobních soubojích byla hračka, poněvadž v těch Obořiště totálně propadalo. Vše výše zmíněné předcházelo i druhému gólu Vostárka. 66. minuta - 4:1. Dále už to byla jen křeč, Obořiště tou dobou působili, jak když hrajou spolu poprvé a balón jako by jim překážel. Za zmínku stoji snad jen dalekonosná střela Kučiny, kterou gólman bravurně zlikvidoval a hlavička Novotného, která šla ale brankáři přímo do náruče. Jinak tam nebylo nic. Hbity, které byli rychlejší, vyhrávali osobní souboje a zodpovědní v obraně, si tak došli k zaslouženému vítězství.

Konec utkání: TJ SOKOL DOLNÍ HBITY - FK OBOŘIŠTĚ 1920 4:1(2:1)

Autor: Lukáš Novotný

FK Obořiště 1920
Lukáš Novotný: Poděkování patří početné skupině našich fanoušků, kteří to s námi protrpěli až do konce. Do domácího zápasu s Hříměždicemi máme o čem přemýšlet a věřím, že nejlepší omluvou divákům bude úplně jiný fotbal než ten, který jsme hráli v neděli v Dolních Hbitech.

TJ Sokol Dolní Hbity
A. Procházka [-] - L. Vacek [-] , J. Lang [-] , P. Neumann [-] , M. Neumann [-] , L. Skuhrovec [-] , T. Vostárek [-] , V. Humňal [-] , J. Lantora [-] , P. Foršt [-] , P. Dědina [-]

J. Švehla [-] - L. Konvička [-] , M. Šinágl [-] - J. Trnka [-] , J. Pavlík [-] , L. Novotný [-] , M. Kobík [-] , J. Trnka [-] , L. Salinger [-] , T. Kučina [-] - V. Vobr [-]

ŽK: 19. P. Dědina , 49. M. Neumann .
Počet diváků: 42. Rozhodčí: Ledínský Václav - GREBEŇ Petr (N), NEUMANN Miloš (N).