--

Hlučín doma za tři body a je první!

23. M. Praus , 75. A. Zajíček (p.) , 80. O. Moučka , 85. J. Holzer
9

Poslední dubnový víkend byl ve znamení 26. kola MSFL. Jak si vedl Hlučín doma se Znojmem?

Domácí šli do vedení

První nebezpečnou příležitost si vypracovali hosté, když Kolenko ve 12. minutě s námahou vyrážel chytrý pokus o přehození z uctivé vzdálenosti.

Ve 14. minutě zahrával Moučka přímý kop, a také brankář Škugor měl plné ruce práce.

Krásný fotbalový moment a zároveň i hlučínskou radost přinesla 24. minuta. Praus si narazil s Buchvaldkem a nádhernou ranou otevřel skóre - 1:0.

Tento stav vydržel až do poločasového hvizdu.

Domácí berou tři body

Kýženou pojistku mohl Hlučín přidat v 70. minutě po odpískané ruce Suchého. Nařízený pokutový kop ale Moučka neproměnil. Z následného brejku málem udeřili hosté, ale Kolenko své mužstvo podržel a navíc byl odmáván ofsajd.

Nešťastník Suchý v 74. minutě skolil ve vápně Mládka a pískal se další pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Zajíček a Hlučín vedl o dvě branky.

Hlučín byl při chuti a vytvářel si tutovky jak hrom, dvě z nich proměnil.

V 80. minutě Zajíček přihrál do prázdné branky Moučkovi a ten nemohl minout - 3:0.

Na konečných 4:0 pro Hlučín stanovil v 85. minutě umístěnou střelou Holzer.

Po zaváhání Kroměříže ve Velmezu se vrátili domácí na první místo tabulky s tříbodovým náskokem.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: S výsledkem jsem velice spokojený, ale úplně jednoduché to nebylo. Znojmo hrálo velice organizovaně, takže v prvním poločase jsme se tam moc nedostávali. Po přestávce nám pomohla penalta, když ještě předtím jsme jeden pokutový kop zahodili. Tři body nám udělaly radost.