15.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2022-2023

Hamry překvapily Rudíkov

29

Favorizovaní hosté v Hamrech narazili a odjíždějí s prázdnou.

V první půli branka nepadla

V prvním jarním kole přivítali domácí kladiváři soupeře z Rudíkova. Utkání začalo z obou stran opatrně a nikdo na těžkém terénu nechtěl udělat chybu. V 15. minutě se však špatně domluvili domácí stopeři a hosté mohli jít do vedení. Útočník hostí však nebyl schopný dopravit míč do brány a těsně minul. Domácí zkoušeli štěstí zpoza vápna, ale gólman hostů byl pozorný. Poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Domácí po přestávce rozhodli

V druhé půli se snažili hosté hledat opět dlouhými nákopy své ofenzivní hráče, ale obrana domácích byla pozorná. Naopak domácí Hamry se snažily hrát více po zemi a to se jim vyplatilo v 74. minutě. Radek Koutník protáhl míč po levé straně a přesně našel před bránou Dominika Havlíka, pro kterého již nebyl problém skórovat - 1:0. O čtyři minuty později vybojoval na půlce míč Dominik Havlík a rychlou kombinací přes Radka Koutníka se dostal k Janu Gančevovi, který byl na hřišti dvě minuty a dokázal na dvakrát dostat balon do branky - 2:0. Hosté se ještě snažili o zápletku, ale neujal se ani přímý kop, který šel těsně vedle. Domácí si tak zkušeně dokráčeli pro důležité tři body.

FC Hamry nad Sázavou
Dominik Havlík (hráč): Potřebovali jsme vstoupit úspěšně do jara, protože bodů moc nemáme a tak bylo důležité zvítězit. V první půli hosté naštěstí nedali velkou šanci, jinak naše obrana fungovala dobře. Bylo to o prvním gólu, který se podařilo vstřelit nám a tak jsme vybojovali všechny body.

L. Benc [-] - P. Novotný [-] (83. I. Sojma [-] ) , J. Jun [-] , J. Štíbal [-] (76. J. Gančev [-] ) , R. Koutník [-] (83. A. Zátopek [-] ) , D. Russ [-] (90. P. Hron [-] ) , D. Havlík [-] , A. Šabart [-] , J. Lóži [-] , T. Novotný [-] , V. Franěk [-]