--

--

Další ztráta plzeňského béčka a remíza Písku

12

Třiadvacáté kolo bylo rozehráno v pátek, kdy do Písku přijela rezerva plzeňské Viktorky. Ani jeden z celků své zápasy minulý týden neodehrál vinou špatného počasí, ale tentokrát počasí vyšlo skvěle a zápasu nic nebránilo. Písečtí doufali v první jarní vítězství na domácím hřišti, naopak hosté přijeli napravit prohru z Králova Dvora.

Úvodní minuty zápasu nabídly vyrovnaný obrázek hry. Plzeňští mladíci si sice vypracovali velké množství rohových kopů, ale po žádném z nich se nedokázali prosadit. Domácí hráči zase hrozili z rychlých přechodů do protiútoku, ovšem vždy chyběl větší klid v závěrečné fázi.

Na první branku si tak museli diváci, kterých na stadion dorazilo něco málo přes 300, počkat do 36. minuty. Bohužel pro většinu z nich skončila ve špatné bráně. Po rychlé přímočaré akci rozvlnil síť za brankářem Satrapou plzeňský útočník Šimon Planeta. Ten obdržel přihrávku za píseckou obranou a tváří v tvář Satrapovi zvolil lehký oblouček, čímž jej překonal.

Z časomíry uběhlo zhruba deset minut a domácí příznivci se mohli také začít veselit. Důvod k radosti jim dal Štěpán Koreš. Písecký záložník si naskočil na centr spoluhráče Voráčka a hlavičkou překonal plzeňského Tvrdoně.

Do šaten se odcházelo za stavu 1:1.

Po změně stran byl k vidění podobný průběh jako v prvním dějství. Dlouho se čekalo na další výraznější šanci ke vstřelení branky, která by poslala jeden z týmů do vedení.

Taková šance přišla v 72. minutě a vypracovali si ji aktivnější hosté. Po centru z levé strany se do zakončení prodral plzeňský útočník Petr Pejša. Střelou z bezprostřední blízkosti trefil pouze dobře postaveného Satrapu, jenž nedopustil změnu skóre.

Ke konci zápasu sice hostující tým držel častěji míč a snažil se vytvořit střeleckou příležitost ale na domácí obranu to nestačilo.

V Písku se po nerozhodném výsledku 1:1 body  spravedlivě rozdělily a domácí celek si připsal již čtvrtou remízu z posledních pěti utkání.

FC Písek
J. Satrapa [-] - Š. Koreš [-] , D. Štěch [-] (78. D. Hendrych [-] ) , M. Voráček [-] , K. Malý [-] (59. O. Sajtl [-] ) , O. Běloušek [-] , M. Kalousek [-] , O. Bicenc [-] , A. Musa [-] (66. S. Novák [-] ) , J. Kašpar [-] , S. Vokurka [-]

FC Viktoria Plzeň B
M. Tvrdoň [-] - M. Ndiaye [-] (74. P. Hašek [-] ) , A. Čihák [-] , A. Štauber [-] (66. P. Pejša [-] ) , D. Fišer [-] , O. Oravec [-] , Š. Planeta [-] , M. Krůta [-] , O. Deml [-] , J. Paluska [-] , R. Řezník [-] (46. P. Vacek [-] )

ŽK: 77. D. Štěch , 85. Š. Koreš .
Počet diváků: 320. Rozhodčí: Hoch Karel ml. - COUFAL Jaroslav, ŠPINDLEROVÁ Zuzana.