17.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. A, 2022-2023

--

--

Bursík s Hanusem táhli Přestavlky za třemi body

4

Fotbalové jaro začalo pro Obořiště na hřišti v dalekých Přestavlkách a hned po příjezdu se dalo tušit, že místo kombinačního fotbalu uvidíme spíše souboje a nepřesnosti. Hřiště se od okolních planin lišilo jen bílými čárami s bránami naproti sobě. Terén prakticky stejný. K tomu připočítejme silný vítr a mraky nad nedalekým SkiAreálem Monínec, které vypadaly, že brzy spustí nechtěné zavlažovaní.

Podívejme se, jak utkání viděl jeden z účastníků v dresu Obořiště, Lukáš Novotný.

Rozhodčímu se asi v takovém počasí nechtělo jet tak daleko, tak se píšťalky chopil jeden z domácích borců a dál už o něm psát nebudeme, pač nejlepší sudí jsou ti o kterých se nemluví a nepíše - vedl si výborně!

Domácí začali lépe, byli více na balónu a první šanci ze standartní situace ještě do brány nedotlačili. Řada nepřesností na obou stranách se Obořišti vymstila jako první, nepřesnou nahrávku Novotného zachytil domácí středopolař jenž oslovil útočníka Bursíka, ten si šikovně pustil balón kolem obránce a podél gólmana Švehly otevřel skóre. 14. minuta 1:0.

Zesilující vítr v závěru poločasu jakoby foukal do zad jen hostům, kteří tou dobou byli o něco více na útočné polovině než domácí. Obořišťský kanonýr Vobr mohl srovnat ale takřka v totožné situaci jaké využil Bursík, nechal vyniknout domácího brankáře Sedláčka.

Poločas: SK PŘESTAVLKY - FK OBOŘIŠTĚ 1920 1:0

Mírnou převahou obořišťských začala i druhá půle, ale kombinace se nedařila, Přestavlky zodpovědně bránili jednogólový náskok a rychlí hráči hostů se chvílemi prali více sami se sebou nebo narazili na důraz místních obránců. Vobrovo vyrovnání z přímého volného kopu odmítla tyč domácí brány. A tak ojedinělou koukatelnou akci vymysleleli Přestavlky. V akci 4 na 4 dostal balón Lukáš Hanus a uklidil jej na vzdálenější tyč. 73. minuta 2:0.

Když to nešlo Obořišti po zemi, tak udeřilo z dálky, konkrétně Matěj Kobík vykřesal svojí pumelenicí pro hosty jisřičku naděje na nějaký ten bod. 84. minuta 2:1.

Tu vzápětí sfoukl opět Bursík, jenž se nejlépe zorientoval ve zmatku před bránou Švehly a potvrdil výhru Přestavlků. 87. minuta 3:1.

Konec utkání: SK PŘESTAVLKY - FK OBOŘIŠTĚ 1920 3:1(1:0)

Autor: Lukáš Novotný