16.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Tatran se s krajskou soutěží rozloučil porážkou

13

V Prachaticích se v sobotu udála krajské soutěž hasičů, a tak poslední zápas Tatranu proti Rudolfovu odehrál v Záblatí.

První půle rozhodla

V Záblatí, kde hraje pravidelně své duely rezerva Tatranu, se oba týmy pustily do zápasu s vervou. Po čtyřech minutách navíc fanoušci viděli i první branku, byť ke smůle většiny se bohužel prosadili hosté zásluhou Tlamsy. Branka hosty nakoplaa ti si dál tvořily pěkné šance, přičemž po čtrnácti minutách to bylo už o dvě branky. Brankář Osvald byl na pokus Šindeláře totiž krátky. Poté se konečně dostal do hry i Tatran a po dvaceti minutách přišli i jeho brankové příležitosti. Ve 21. minutě nejprve snížil Král a vyrovnání obstaral o pět minut později Luňáček. Tatran ale dlouho vvyrovnaný stav neudržel a za další dvě minuty si hosté po brance Tomana vzali vedení zpět. Tečku za divokým poločasem udělal ve 33. minutě Vejvar a Tatran musel tak ve druhé půli dotahovat manko dvou branek.

Jenže druhý poločas byl doslova bez zápalu. Počasí a vyčerpání hráčů hrálo svoje a o nějakou šanci bylo doslova obrovské nouze. Padesátka diváků se nakonec nedočkala a Tatran tak podlehl při derniéře v krajském přeboru Rudolfovu 2-4. Hosté naopak zakončili svůj rok na deváté pozici.

FK Tatran Prachatice
Josef Hopfinger - asistent trenéra: Pro všechny to musel být zajímavý první poločas. Nám se však nepovedl vstup do utkání, když jsme v první čtvrthodině inkasovali dva góly. I my měli šance, které jsme v úvodu neproměnili. Pak nám to tam dvakrát spadlo a vypadalo to dobře. Ale znovu jsme dvakrát inkasovali. První půle byla nahoru dolu, jen s tím, že Rudolfov proměnil každou šanci. Co se týče druhé půle, bylo to z obou stran takové unavené. Evidentně oběma celkům došla energie, nepomohlo tomu ani počasí, a tak již se prakticky nic vážnějšího na hřišti nedělo,

M. Osvald [-] - D. Kováč [-] , F. Toušek [-] (71. T. Kovář [-] ) , P. Miesbauer [-] , S. Legdan [-] , J. Fürbach [-] (46. P. Řezník [-] ) , J. Luňáček [-] (85. M. Gramblička [-] ) , J. Makoš [-] , F. Král [-] (78. O. Brom [-] ) , J. Rauscher [-] , J. Rauscher [-]