25.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2022-2023

--

Vrchlabí poprvé na jaře za tři body

7. Z. Kout (p.) , 40. R. Dejmek - 87. D. Drozd
6

Hořice v minulém kole doma porazily Týniště, ovšem venku se jim na jaře příliš nedaří. To se potvrdilo i ve Vrchabí, kdy domácí po bojovném výkony získali první jarní body.

Vrchlabí udeřilo v úvodu a ke konci první půle

Domácí se dostali do vedení již v 7. minutě, kdy hostující obránce zbytečně fauloval ve vápně a rozhodčí Horský bezváhání odpískal pokutový kop. K němu se postavil Zdeněk Kout a s přehledem proměnil. Domácí do poločasu stihli zvýšit na 2:0, když po faulu na Zdeňka Kouta zahrával Jan Fink standardní situaci z pravé strany vápna a krásným centrem našel nabíhajícího Radka Dejmeka, který hlavou poslal míč za záda Krejčího.

Do šaten tak mohli odcházet spokojenější domácí.

Za hosty již pouze snižoval David Drozd

V druhé půli byly k vidění šance na obou stranách. Domácí několikrát podržel dobře chytající Jakub Lukeš. Hořice již dokázali pouze snížit na 2:1, když se v 87. minutě parádně trefil z přímého kopu do pravé šibenice David Drozd.

Vrchlabí dokázalo dotáhnout zápas do vítězného konce a připsalo si tak první jarní výhru.

TJ Jiskra Hořice
Josef Vydra, předseda: Prokletí Vrchlabského stadionu trvá. Domácím jsme darovali vedení hloupou penaltou a neubráněnou standardkou. Naše branka padla pozdě - protože naše šance skončily mimo branku nebo na výborném domácím brankáři. Všechny body tak zůstaly ve Vrchlabí.