17.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2022-2023

8. M. Waszut , 14. J. Pagáč , 16. J. Pešek , 28. V. Kocian , 37. V. Kocian , 43. M. Waszut , 57. J. Pešek , 67. V. Kocian , 71. J. Pešek , 76. M. Pešek , 83. V. Čech (p.)
12

Vřesina zcela jednoznačně ovládla hřiště a Budišovu nasázela jedenáct branek.

Vřesina vedla o šest branek

Vřesina hostila na svém hřišti mužstvo z Budišova. Po celý zápas byla domácí družina jasně lepším týmem a jednoznačně diktovala tempo hry. Hosté se za celý zápas zmohli na střely z dálky, které vyslali Honeš, Machala a Tokár. Vraždění neviňátek odstartoval po osmi minutách po nahrávce Martina Peška Waszut, který nadvakrát pokořil brankáře Prestche – 1:0. Za šest minut rohový kop Martina Peška poslal na zadní tyči do brány hlavou nekompromisně Pagáč – 2:0. V 16. minutě uvolnil Boček Jiřího Peška, který po samostatném úniku překonal zkušeně brankáře – 3:0. Za dvanáct minut poslal míč po nahrávce Jiřího Peška k nechytatelně tyči Kocián – 4:0. Osm minut před koncem poločasu po nahrávce Mrázka podél celé šestnáctky uklízel do prázdné branky míč opět pohodlně Kocián – 5:0. V závěru poločasu pak akce začala u Jiřího Peška, pokračovala přes Bočka, který našel na malém vápně Waszuta, který bez problému uklidil míč do prázdné branky - 6:0.

Vřesina přidala dalších pět

Ve druhém poločase pokračovala Vřesina ve své kanonádě. Čtrnáct minut po pauze přeloboval chytře ze čtyřiceti metrů brankáře Pretsche Jiří Pešek, který si všiml, že brankář stojí venku z branky – 7:0. Další brankou přidal po akci Kučery s Jiřím Peškem z hranice jedenácti metrů tvrdou střelou Kocián – 8:0. Dvacet minut před koncem poslal míč podél brankáře Prestche do brány Jiří Pešek, kterého uvolnil střídající Pientka – 9:0. Desátou branku dal po centru bratra Jiřího polonůžkami na zadní tyči Martin Pešek – 10:0. Sedm minut před koncem pečetil výsledek z penalty Čech – 11:0. Penalta byla nařízena za faul na Jiřího Peška.

Vřesina jede příští zápas do Chuchelné. Budišov bude hostit Březovou.

TJ Vřesina
Martin Pešek (kapitán): Byla to jednoznačná záležitost. Jsme rádi, že hosté dojeli a bojovali po celý zápas. My jedeme dál za svíl cílem.

TJ Spartak Budišov nad Budišovkou B
Tomáš Prestch (brankář): Vůbec nevím co k tomu říct. Vřesina dominovala ve všech směrech, byli lepší kombonačně, zahrávali výborně standardky. Nám to bude ještě dlouho trvat než si mladí sednou a bude to v pohodě.